POSLOVNE NOVINE - INFORMACIJE ZA DIREKTORE I OBRTNIKE

# Nova ponuda za poduzetnike # Internet usluge za poduzetnike # Korisni poslovni programi # Besplatne poslovne usluge # Korisni linkovi

PREGLED PRAVNIH PROPISA U REPUBLICI HRVATSKOJ

Na temelju prava i ovlaštenja utvrđenih Ustavom, Hrvatski sabor odlučuje o donošenju i promjeni Ustava, donosi zakone, državni proračun, donosi akte kojima izražava politiku Hrvatskoga sabora, obavlja izbore, imenovanja i razrješenja, u skladu s Ustavom i zakonom... Vlada donosi poslovnike, razne odluke, rješenja i zaključke. Zakonom je predviđeno da ministri i ravnatelji pojedinih upravnih tijela donose pravilnike i naputke za provedbu zakona u okviru svoje nadležnosti. Određene ovlasti imaju i jedinice lokalne i regionalne samouprave. Njihova predstavnička tijela na temelju Zakona o lokalnoj i regionalnoj samoupravi donose, razne odluke i akte. Pored njih opće akte, autonomnog značenja, donose i strukture izvan državnih tijela. Tim aktima donose se statuti i uređuje se unutarnje ustrojstvo...

Propisi iz 2008. godine - Arhiva - dokumenti - statut političke stranke - naredba o obveznom ...


PREGLED I PRETRAŽIVANJE SVIH ZAKONA I DRUGIH PROPISA - SVI PROPISI

IZ ARHIVE: SADRŽAJ ODABRANOG PROPISA / AKTA:

HRVATSKA OBRTNIČKA KOMORA
3369
Na temelju članka 4. Pravilnika o Sudu časti Hrvatske obrtničke komore (»Narodne novine« br. 11/07 i 81/08) Upravni odbor Hrvatske obrtničke komore na svojoj 16. sjednici održanoj 24. rujna 2008. godine donio je sljedeću
ODLUKU
I.1. Za predsjednika Suda časti Hrvatske obrtničke komore za mandatno razdoblje od 2008. – 2012. godine imenuje se mr. sc. Josip Kos.
I.2. Za zamjenika predsjednika Suda časti Hrvatske obrtničke komore za mandatno razdoblje od 2008. – 2012. godine imenuje se Marijan Perica.
I.3. Za zamjenika predsjednika Suda časti Hrvatske obrtničke komore za mandatno razdoblje od 2008. – 2012. godine imenuje se Ante Mihić.
I.4. Za tajnicu Suda časti Hrvatske obrtničke komore za mandatno razdoblje od 2008.-2012. godine imenuje se Suzana Kolesar.
II.1. Na Listu sudaca prvostupanjskih vijeća za mandatno razdoblje od 2008. – 2012. godine imenuju se:

  1. Nikola Ramuščak iz Zagreba
  2. Ksenija Grgić iz Zagreba
  3. Marija Tihana Miladin iz Zagreba
  4. Zdenka Tolj iz Zagreba
  5. Vitomir Boić iz Velike Gorice
  6. Ivan Vladić iz Zagreba
  7. Rajko Bagić iz Zagreba
  8. Ana Gradišek iz Zagreba
  9. Mirza Šabić iz Zagreba
  10. Franjo Svrtan iz Zagreba
  11. Rudolf Banek iz Zagreba
  12. Antun Trojnar iz Zagreba
  13. Zvonko Babić iz Zagreba
  14. Ksenija Grba iz Rijeke
  15. Ivan Peradenić iz Rijeke
  16. Branko Gregurić iz Rijeke
  17. Tonka Mohar iz Splita
  18. Marina Ninčević iz Splita
  19. Marija Crmarić iz Splita
  20. Kristina Pavičić-Sirotić iz Pule
  21. Loredana Krbavčić iz Buzeta
  22. Mario Paliska iz Poreča
  23. Alma Mehmedović iz Osijeka
  24. Stipo Vlahović iz Osijeka
  25. Andrija Pleli iz Đakova
  26. Franc Harapin iz Krapine
  27. Juraj Ricijaš iz Klanjca
  28. Željko Škrlec iz Zaboka
  29. Ljiljana Matić-Mujić iz Zadra
  30. Viljan Vukić iz Zadra
  31. Stjepan Knežević iz Zadra
  32. Nevenka Šepić iz Slavonskog Broda
  33. Antun Lalić iz Zapolja
  34. Hrvoje Pracny iz Slavonskog Broda
  35. Branko Sewer iz Ludbrega
  36. Josip Rafaj iz Cerja Tužnog
  37. Andrija Bujan iz Novog Marofa
  38. Alicia Freiberger iz Siska
  39. Senka Božić iz Kutine
  40. Alojz Ribić iz Siska
  41. Nada Cimerman iz Županje
  42. Magdalena Prskalo iz Iloka
  43. Marijan Župarić iz Županje
  44. Jadranka Mađeruh iz Karlovca
  45. Branko Poljak iz Ogulina
  46. Darko Stanković iz Karlovca
  47. Dijana Granić Butigan iz Dubrovnika
  48. Boris Filičić iz Dubrovnika
  49. Ivo Marlais iz Dubrovnika
  50. Igor Periša iz Bjelovara
  51. Goran Grgić iz Grešnice
  52. Davor Vedriš iz Bjelovara
  53. Zvonko Vertuš iz Čakovca
  54. Božidar Horvat iz Knezovca
  55. Boris Lukovnjak iz Čakovca
  56. Željko Krznarić iz Koprivnice
  57. Zvonko Pecikozić iz Đurđevca
  58. Ivo Matić iz Koprivnice
  59. Mirko Petraš iz Virovitice
  60. Josip Perković iz Slatine
  61. Milan Došen iz Virovitice
  62. Borivoj Mitrić iz Šibenika
  63. Anita Ručević iz Šibenika
  64. Milan Jadrešić iz Betine
  65. Đurđica Trgovčić iz Požege
  66. Boro Grčević iz Pakraca
  67. Slavko Rich iz Brestovca
  68. Miroslava Jurjević iz Gospića
  69. Pavao Štimac iz Perušića
  70. Mladen Cvitković iz Otočca.

II.2. Na Listu sudaca prvostupanjskih vijeća iz redova predstavnika potrošača za mandatno razdoblje od 2008. – 2012. godine imenuju se:

  1. Jadranka Kolarević iz Zagreba
  2. Igor Vujović iz Zagreba
  3. Mato Dabčević iz Zagreba
  4. Branka Šćukanec iz Zagreba
  5. Ivan Petravić iz Zagreba
  6. Sarajko Baksa iz Zagreba
  7. Zdenka Kocmur iz Zagreba
  8. Cvijeta Raguž Milanović iz Zagreba
  9. Marko Paripović iz Rijeke
  10. Saša Vuksan iz Rijeke
  11. Željko Kružičević iz Splita
  12. Tonči Vesanović iz Splita
  13. Ljiljana Kurteš iz Medulina
  14. Branko Raste iz Pule
  15. Branka Panjaković iz Osijeka
  16. Mira Brumerček-Lukačević iz Josipovca
  17. Zvonko Vlahović iz Krapine
  18. Nenad Vertovšek iz Zadra
  19. Davor Baštanić iz Zadra
  20. Krešimir Štetić iz Slavonskog Broda
  21. Maja Nakić iz Slavonskog Broda
  22. Marko Hreljac iz Varaždina
  23. Ivan Vukčević iz Siska
  24. Darko Zahirović iz Siska
  25. Josip Dufek iz Vukovara
  26. Renata Novak iz Nuštra
  27. Željko Tomašić iz Karlovca
  28. Tomislav Hauptfeld iz Karlovca
  29. Mladen Juras iz Dubrovnika
  30. Stanislav Jelaš iz Dubrovnika
  31. Željko Starčević iz Garešnice
  32. Slavko Tremski iz Garešnice
  33. Dejan Novogradec iz Koprivnice
  34. Zdenka Gašparić iz Koprivnice
  35. Erika Popović iz Šibenika
  36. Damir Majer iz Požege
  37. Joso Kregar iz Otočca
  38. Zoran Trtica iz Gospića

III.1. Na Listu sudaca drugostupanjskih vijeća za mandatno razdoblje od 2008. – 2012. godine imenuju se:

  1. dr. sc. Marko Baretić iz Zagreba
  2. Pavao Bertečić iz Zagreba
  3. Antun Crnić iz Zagreba
  4. Vladimir Fuček iz Zagreba
  5. Ivica Veselić
  6. dr. sc. Petar Miladin iz Zagreba
  7. mr. sc. Borislav Blažević iz Zagreba
  8. Branka Stilinović-Petrović iz Zagreba
  9. Vladimir Habek iz Varaždina
  10. Dragutin Grabrović iz Osijeka
  11. Dalibor Bebić iz Ploča
  12. Ivan Mladić iz Zagreba
  13. Ivan Gotovac iz Kaštela
  14. Tomislav Tomičić iz Vinkovaca
  15. Marija Rukljač iz Zagreba
  16. Joso Smolić iz Šibenika
  17. Adolf Cvanciger iz Siska
  18. Zvonimir Ćirić iz Slavonskog Broda
  19. Boris Vukelić iz Rijeke
  20. Dubravka Leš iz Daruvara

III.2. Na Listu sudaca drugostupanjskih vijeća iz redova predstavnika potrošača za mandatno razdoblje od 2008. – 2012. godine imenuju se:

  1. mr. sc. Ilija Rkman iz Zagreba
  2. Tomislav Vukasović iz Zagreba
  3. Jasna Pongrac iz Zagreba
  4. mr. sc. Zoran Vujović iz Zagreba
  5. prof. dr. sc. Vesna Brčić Stipčević iz Zagreba
  6. Zdenka Kocmur iz Zagreba

IV. Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja, a objavit će se u »Narodnim novinama«.

Broj: 2-207-5016/6-19-2008
Zagreb, 24. rujna 2008.
Predsjednik
Hrvatske obrtničke komore
Mato Topić, v. r.


Portal Poslovnenovine.com sadržaje objavljuje u dobroj namjeri. Sve sadržaje portala koristite na vlastitu odgovornost. Iako činimo sve napore kako bi osigurali točnost i pravovremenost informacija na ovim stranicama, nismo odgovorni za eventualnu netočnost informacija ili štetu nastalu korištenjem takvih informacija.


POSEBNA PREPORUKA:

PREGLED KORISNIH SAVJETA I IZBOR POSLOVNIH USLUGA ZA PODUZETNIKE

POSLOVNE INFORMACIJE ZA VLASNIKE TVRTKI, OBRTNIKE I UDRUGE

Primjeri ugovora - šprance

Investicijski projekti