POSLOVNE NOVINE - PRAVNE INFORMACIJE - PROGRAMI

# Nova ponuda za poduzetnike # Internet usluge za poduzetnike # Korisni poslovni programi # Besplatne poslovne usluge # Korisni linkovi

PREGLED PRAVNIH PROPISA U REPUBLICI HRVATSKOJ

Na temelju prava i ovlaštenja utvrđenih Ustavom, Hrvatski sabor odlučuje o donošenju i promjeni Ustava, donosi zakone, državni proračun, donosi akte kojima izražava politiku Hrvatskoga sabora, obavlja izbore, imenovanja i razrješenja, u skladu s Ustavom i zakonom... Vlada donosi poslovnike, razne odluke, rješenja i zaključke. Zakonom je predviđeno da ministri i ravnatelji pojedinih upravnih tijela donose pravilnike i naputke za provedbu zakona u okviru svoje nadležnosti. Određene ovlasti imaju i jedinice lokalne i regionalne samouprave. Njihova predstavnička tijela na temelju Zakona o lokalnoj i regionalnoj samoupravi donose, razne odluke i akte. Pored njih opće akte, autonomnog značenja, donose i strukture izvan državnih tijela. Tim aktima donose se statuti i uređuje se unutarnje ustrojstvo...

Propisi iz 2000. godine - Arhiva - opće deklaracije - odluka o prihvatu - ispravak pravila djelovanja ...


PREGLED I PRETRAŽIVANJE SVIH ZAKONA I DRUGIH PROPISA - SVE OBJAVE

IZ ARHIVE: SADRŽAJ ODABRANOG PROPISA / AKTA:

PREDSJEDNIK REPUBLIKE HRVATSKE

1827
Na temelju članka 98. Ustava Republike Hrvatske, članka 93. Zakona o službi u oružanim snagama Republike Hrvatske (»Narodne novine«, broj 23 i 33/95) i Odluke o ustanovljenju medalja za sudjelovanje u vojno-redarstvenim operacijama i u iznimnim pothvatima (»Narodne novine«, broj 60/95 i 14/96), a na prijedlog ministra obrane i Državnog povjerenstva za vojna odlikovanja, donosim
ODLUKU
kojom se odlikuju
MEDALJOM
»OLUJA«
za djelatno sudjelovanje u pripremi i izvođenju vojno-redarstvene operacije »Oluja« (kolovoz 1995.) za oslobađanje sjeverne Dalmacije, Like, Korduna i Banije.
1. VID (Stankov) STIPETIĆ, viceadmiral
Zapovjedništvo Hrvatske ratne mornarice
2. FRANJO (Stjepanov) FELDI, general-pukovnik
Ratna škola OSRH »Ban Josip Jelačić«
3. IVAN (Antin) KAPULAR, general-bojnik
Zapovjedništvo za obuku
4. NOJKO (Josin) MARINOVIĆ, general-bojnik
Zapovjedništvo ZP Split
5. IVICA (Matin) TOLIĆ, komodor
Zapovjedništvo vojno-pomorskog sektora Južni Jadran
6. DRAGAN (Ilijin) BAGARIĆ, stožerni brigadir
G-5 Uprava za vojnu strategiju i obrambeno planiranje
7. IVAN (Petrov) OBROVAC, stožerni brigadir
Zapovjedništvo II. zbornog područja OSRH Đakovo
8. FRANO (Ivanov) PRIMORAC, stožerni brigadir
Zapovjedništvo Hrvatskog vojnog učilišta
9. ŽELJKO (Antunov) PRPIĆ, stožerni brigadir
Zapovjedno-stožerna škola »Blago Zadro«
10. MARINKO (Ivanov) PRIMORAC, kapetan bojnog broda
Zapovjedništvo vojno-pomorskog sektora Srednji Jadran
11. IVAN (Filipov) BELJAN, brigadir
Zapovjedništvo Hrvatske ratne mornarice
12. ZORAN (Stjepanov) BREZOVAC, brigadir
G-8 Uprava za planiranje i raspodjelu izvora
13. STJEPAN (Stjepanov) CIFREK, brigadir
Zapovjedno-stožerna škola »Blago Zadro«
14. JOSIP (Ivanov) JAVOROVIĆ, brigadir
Personalna uprava
15. JOZO (Jurin) JOVIĆ, brigadir
Zapovjedništvo IV. zbornog područja OSRH Ston
16. FRANJO (Franjin) OREHOVEC, kapetan fregate
Personalna uprava
17. DANE (Antonov) RENDULIĆ, kapetan fregate
Zapovjedništvo IV. Zbornog područja OSRH Ston
18. TOMISLAV (Milanov) VELIĆ, kapetan fregate
163. brigada HV
19. TIHOMIL (Dragutinov) ŽIGER, pukovnik
Personalna uprava
20. ZDRAVKO (Petrov) ŽUVELA, pukovnik
879. Pješačka bojna
21. BOŽO (Mihin) ĆURČIJA, pukovnik
Zapovjedništvo IV. ZP OSRH Ston
22. TIHOMIR (Pavlov) BEDIĆ, pukovnik
Uprava za planiranje i razvoj
23. ZLATKO (Mirkov) BOŠKOVIĆ, pukovnik
1. hrvatski gardijski zbor
24. ALOJZ (Jankov) BUZJAK, pukovnik
Uprava za vojnu obvezu
25. JOŠKO (Ivin) DRAGOVIĆ, pukovnik
Zapovjedništvo IV. zbornog područja OSRH Ston
26. IVAN (Ferdinandov) DRAŠKOVIĆ, pukovnik
Uprava za obranu Krapina
27. SPOMENKO (Mihovilov) ELJUGA, pukovnik
Uprava sigurnosno-informativne službe
28. ANTE (Jozin) FRAGIĆ, pukovnik
Uprava sigurnosno-informativne službe
29. ZDRAVKO (Bonov) GALIĆ, pukovnik
Uprava vojne policije
30. MIRO (Rudin) GLAVAŠ, pukovnik
Uprava za gospodarenje nekretninama
31. ŽELJKO (Marijanov) JAKOVLJEVIĆ, pukovnik
G-4 Uprava za logistiku
32. RADMILO (Antin) JASAK, pukovnik
Zapovjedništvo IV. zbornog područja OSRH Ston
33. DAVOR (Dujin) JONJIĆ, pukovnik
G-4 Uprava za logistiku
34. ANTE (Slavkov) KATIĆ, pukovnik
115. brigada HV
35. DUŠAN (Nikolin) LJUCOVIĆ, pukovnik
G-7 Uprava za obuku i školstvo
36. KREŠIMIR (Božin) LOKAS, pukovnik
G-3 Uprava za operativne poslove
37. ANTE ŽONI (Blažev) MAKSAN, pukovnik
1. hrvatski gardijski zbor
38. BOGOMIR (Matin) MARTINOVIĆ, pukovnik
Uprava za vojnu obvezu i mobilizaciju
39. MARKO (Markov) MUJAN, pukovnik
Zapovjedništvo IV. zbornog područja OSRH Ston
40. JOSIP (Franjin) PEĆI, pukovnik
Uprava za obranu Osijek
41. VLADO (Ivanov) PELEŠ, pukovnik
Uprava za obranu Sisak
42. MIROSLAV (Božin) ŠARIĆ, pukovnik
G-5 Uprava za vojnu strategiju i obrambeno planiranje
43. VEDRAN (Augustinov) UJEVIĆ, pukovnik
1. hrvatski gardijski zbor
44. ANTE (Špirin) VOLAREVIĆ, pukovnik
16. divizion topnički
45. STIPO (Ivanov) ZRNO, pukovnik
Uprava za obranu Split
46. IVAN (Petrov) ĆURIĆ, bojnik
Uprava za obranu Bjelovar
47. DENIS (Šimin) ĆUŠKA, bojnik
G-2 Uprava za obavještajne poslove
48. TEO (Tomislavov) ANDRIĆ, bojnik
Uprava za obranu Dubrovnik
49. MARTIN (Božin) BARIĆ, bojnik
Uprava za obranu Karlovac
50. VLADIMIR (Ivanov) BEBEK, bojnik
Zapovjedništvo Hrvatske ratne mornarice
51. PETAR (Matin) BIJUK, bojnik
Personalna uprava
52. VJEKOSLAV (Stjepanov) BLAŽEVIĆ, bojnik
Uprava za vojnu obvezu i mobilizaciju
53. ZVONKO (Jozin) BUŠIĆ, bojnik
Uprava za obranu Osijek
54. BRANKO (Ivanov) CAREVIĆ, bojnik
156. brigada Makarska
55. VITOMIR (Ivanov) ĐAKOVIĆ, bojnik
Uprava za obranu Slavonski Brod
56. ANTE (Šimin) ČAKARUN, bojnik
Uprava za obranu Rijeka
57. BOŽO (Ivanov) ERLIĆ, bojnik
Uprava za obranu Šibenik
58. ZORAN (Milin) ČULINA, bojnik
1. hrvatski gardijski zbor
59. VJEKOSLAV (Vjekoslavov) FERENČINA, bojnik Središte za obuku i odgoj vojnika Pula
60. ŽELJKO (Matin) GOJSALIĆ, bojnik
Uprava za obranu Split
61. VLADO (Vicin) GRBAVAC, bojnik
Personalna uprava
62. MARKO (Mijin) GRBEŠ, bojnik
Uprava za obranu Zagreb
63. ANTE (Vinkov) GRGA, bojnik
Divizion raketni
64. MLADEN (Ivanov) JURKOVIĆ, bojnik
Zapovjedništvo IV. ZP OSRH Ston
65. SREĆKO (Perin) KLJUNAK, bojnik
Zapovjedništvo IV. ZP OSRH Ston
66. SLAVKO (Josipov) KOMAREC, bojnik
Personalna uprava
67. KREŠIMIR (Milanov) KOVAČIĆ, bojnik
121. pukovnija domobranska
68. GABRIJEL (Izidorov) KRAMAR, bojnik
Personalna uprava
69. IVAN (Mijin) KRČMAR, bojnik
Personalna uprava
70. DARKO (Ivanov) KUJUNDŽIĆ, bojnik
Uprava za obranu Zagreb
71. JURE (Anđelkov) LOZO, bojnik
Personalna uprava
72. LJUBO (Krunin) MARASOVIĆ, bojnik
114. brigada HV
73. DRAGO (Ivanov) MATOŠEVIĆ, bojnik
Personalna uprava
74. MIROSLAV (Justin) MOTUŠIĆ, bojnik
Uprava za gospodarenje nekretninama
75. MIRKO (Ivanov) PAVUŠEK, bojnik
Uprava za obranu Sisak
76. ANTE (Ivanov) PENAVA, bojnik
Zapovjedništvo stana MORH
77. MILIVOJ (Miljenkov) PERIĆ, bojnik
71. bojna VP
78. ANTE (Matkov) PUPAČIĆ, bojnik
Zapovjedništvo Hrvatske ratne mornarice
79. VLATKO (Nikin) RAIČ, bojnik
Uprava za obranu Zagreb
80. JOSO (Markov) RATKOVIĆ, bojnik
9. brigada gardijska
81. ZDRAVKO (Gabrijelov) REP, bojnik
Zapovjedništvo VI. zbornog područja OSRH Varaždin
82. BRANKO (Nikolin) ROGIĆ, bojnik
Sektor za upravljanje osobljem (M-2)
83. TIHOMIR (Matijin) RONTA, bojnik
Uprava za graditeljstvo i zaštitu okoliša
84. MARCEL (Ivanov) RUDEŽ, bojnik
Flota hrvatske ratne mornarice
85. DARKO (Ivanov) SKULIBER, bojnik
Ured za nadzor razoružanja
86. TIHAN (Matin) ŠOŠIĆ, bojnik
Uprava za vojnu obvezu
87. NEBOJŠA (Marijanov) ŠVERKO, bojnik
Uprava za obranu Pazin
88. DRŽISLAV (Stipin) TADIĆ, bojnik
Državni tajnik
89. JOSIP (Karlov) VANIČEK, bojnik
Personalna uprava
90. WINTON (Antonov) AFRIĆ, satnik
Flota Hrvatske ratne mornarice
91. TOMISLAV (Matin) ANČIĆ, satnik
Uprava za gospodarenje nekretninama
92. MARINKO (Đurin) BABIĆ, satnik
Satnija izvidničko-diverzantska
93. SLAVKO (Jurin) BATUR, satnik
Uprava za odnose s javnošću i informiranje
94. JOSIP (Josipov) BIFFLIN, satnik
Uprava za obranu Sisak
95. SINIŠA (Ivan) BILIĆ-DUJMUŠIĆ, satnik -
96. LJILJANA (Mirko) CANJUGA, satnik
Zapovjedništvo ZP Zagreb
97. STIPE (Mijin) DIVIĆ, satnik
Zapovjedništvo IV. zbornog područja OSRH Ston
98. STJEPAN (Mihovilov) ELJUGA, satnik
Uprava za gospodarenje nekretninama
99. DRAGAN (Spasov) ČOKLJAT, satnik -
100. KREŠIMIR (Lukin) ČOP, satnik
Uprava za obranu Varaždin
101. BORIS (Stjepanov) HABAZIN, satnik
Uprava za obranu Zagreb
102. KRUNOSLAV (Stjepanov) IŽAKOVIĆ, satnik
Uprava za obranu Osijek
103. ANTE (Mijin) JOVIĆ, satnik
4. gardijska brigada Split
104. ZDRAVKO (Rokov) JOVICA, satnik
314. baza logistička
105. BUDIMIR (Petrov) JURASOVIĆ, satnik
Mješoviti odred mor. pješaštva Pelješac
106. DRAGO (Dragin) KOPRIVNJAK, satnik
Zapovjedništvo za obuku
107. IVO (Antunov) KORAČ, satnik
1. bojna domobranska Dubrovnik
108. RENATO (Zlatkov) KOSTANJŠEK, satnik
Personalna uprava
109. VLADISLAV (Markov) KRNIĆ, satnik
Uprava za obranu Šibenik
110. ANTE (Markov) KUJUNDŽIĆ, satnik
G-2 Uprava za obavještajne poslove
111. NIKOLA (Tomin) KURAJICA, satnik
Zapovjedništvo IV. zbornog područja OSRH Ston
112. TOMISLAV (Mladenov) LACKOVIĆ, satnik
Ured za vojne izaslanike i protokol
113. MATE (Antin) LELAS, satnik
114. brigada HV
114. ZORAN (Dinkov) LELAS, satnik
Zapovjedništvo IV. zbornog područja OSRH Ston
115. ANTE (Ivanov) MALENICA, satnik
Zapovjedništvo IV. zbornog područja OSRH Ston
116. BRANKO (Matin) MALENICA, satnik
115. brigada HV
117. SLAVKO (Stjepanov) MANDARIĆ, satnik
Uprava za obranu Zagreb
118. MILAN (Dragin) METER, satnik
114. brigada HV
119. LEO (Stjepanov) ORDANIĆ, satnik
Uprava za obranu Sisak
120. ZDENKO (Antonov) PAULIŠIĆ, satnik
Uprava za obranu Pazin
121. VLADE (Ivanov) PAVIĆ, satnik
115. brigada HV
122. VITOMIR (Šimin) PAVLIĆ, satnik
39. bojna inženjerijsko-pontonirska
123. MARIO (Matin) PAVLOVIĆ, satnik
Mješoviti odred mor. pješaštva Pelješac
124. JURE (Franjin) PREMUŽ, satnik
Uprava za obranu Gospić
125. ATILIO (Ivanov) RADOLOVIĆ, satnik
Personalna uprava
126. DAMIR (Miroslavov) RAČKI, satnik
Uprava za vojnu obvezu
127. JERE (Ivanov) RUDE, satnik
Zapovjedništvo vojno-pomorskog sektora Srednji Jadran
128. ĐURO (Ivin) ŠABADIN, satnik
Zapovjedništvo IV. zbornog područja OSRH Ston
129. ŽELJKO (Jankov) ŠANČIĆ, satnik
Uprava za obranu Karlovac
130. JOSIP (Markov) ŠIJAKOVIĆ, satnik
Zapovjedništvo IV. zbornog područja OSRH Ston
131. IVE (Josipov) ŠKARICA, satnik
Uprava za obranu Šibenik
132. NIKOLA (Ivanov) SLAVICA, satnik
Personalna uprava
133. ZDRAVKO (Dujin) STANČIĆ, satnik
Uprava za obranu Šibenik
134. GORAN (Jurin) STANIČIĆ, satnik
156. pukovnija domobranska
135. IVAN (Izidorov) TUŠEK, satnik
Uprava za komunikacije
136. IVICA (Milanov) VERŠEC, satnik
Uprava za vojnu obvezu
137. NENAD (Jankov) VIDOVIĆ, satnik
Uprava za obranu Varaždin
138. DINKO (Marijanov) VUČAK, satnik
314. baza logistička
139. VLADIMIR (Franjin) VUGREK, satnik
Uprava za obranu Varaždin
140. IVICA (Ivanov) ŽUŽIĆ, natporučnik
1. hrvatski gardijski zbor
141. CVIJETO (Cvjetko) ANTUNOVIĆ, natporučnik
163. brigada HV
142. ANĐELKO (Petrov) ARALICA, natporučnik
Uprava za obranu Šibenik
143. ANTE (Markov) BANOVIĆ, natporučnik
114. brigada HV
144. ŽELJKO (Ivanov) BARUŠIĆ, natporučnik
Uprava za obranu Rijeka
145. NIKICA (Franin) DOLIĆ, natporučnik
Zapovjedništvo za obuku
146. JOSIP (Ivanov) ČULE, natporučnik
114. brigada HV
147. ŽELJKO (Vinkov) GLAVINA, natporučnik
Uprava za obranu Zagreb
148. ŽELJKO (Andrijin) GORŠIĆ, natporučnik
Uprava za obranu Karlovac
149. IVAN (Matin) HODAK, natporučnik
73. bojna vojne policije
150. JOSIP (Josipov) HORVATIN, natporučnik
Uprava za obranu Sisak
151. VLADO (Slavkov) HRUBAN, natporučnik
Uprava za obranu Slavonski Brod
152. IVICA (Josipov) HUMSKI, natporučnik
Uprava za obranu Zagreb
153. ŽELJKO (Ivanov) IVOŠ, natporučnik
Uprava za obranu Sisak
154. BORIS (Stjepanov) JAKUŠ-MEJAREC, natporučnik Uprava za obranu Krapina
155. LJUBO (Nikolin) JURKOVIĆ, natporučnik
Uprava vojne policije
156. IVAN (Vladin) KRIŽAN, natporučnik
Središnjica »ED«
157. DARKO (Zvonimirov) KUCELJ, natporučnik
Uprava za obranu Krapina
158. MLADEN (Mirkov) KUNŠTEK, natporučnik
Uprava za obranu Krapina
159. ŽELJKO (Ivanov) LIKAREVIĆ, natporučnik
Uprava za obranu Sisak
160. IVICA (Rafin) MARKOTA, natporučnik
Sigurnosno-informativna služba
161. MARIO (Brankov) MARKOVIĆ, natporučnik
Sigurnosno-informativna služba
162. DRAŽEN (Josipov) MUSTAPIĆ, natporučnik
Uprava za obranu Zagreb
163. MARIJAN (Markov) PAUK, natporučnik
Uprava za obranu Sisak
164. ŽELJKO (Vinkov) PERIŠA, natporučnik
Uprava za obranu Šibenik
165. VITOMIR (Antin) PETRIC, natporučnik
415. pokretna obalna topnička bitnica Molunat
166. MARIO (Vicin) PRLIĆ, natporučnik
Uprava vojne policije
167. MATKO (Josipov) PUHARIĆ, natporučnik
Uprava za obranu Zagreb
168. ANTE (Ivanov) RAVLIĆ, natporučnik
308. pomorska logistička baza Split
169. IVICA (Petrov) RINČIĆ, natporučnik
114. brigada HV
170. SREĆKO (Ljubenkov) SASUNIĆ, natporučnik
Uprava vojne policije
171. MILE (Tomin) SKUKAN, natporučnik
Uprava vojne policije
172. KRUNOSLAV (Stankov) ŠTEFANČIĆ, natporučnik Uprava za obranu Slavonski Brod
173. FILIP (Antin) VIDULIN, natporučnik
Uprava za gospodarenje nekretninama
174. ZDRAVKO (Ivanov) VINKOVIĆ, natporučnik
Uprava za obranu Krapina
175. DAVOR (Šimin) VRANIĆ, natporučnik
Učilište HRZ »Rudolf Perešin«
176. MATO (Markov) VULETIĆ, natporučnik
39. bojna inženjerijsko-pontonirska
177. MIRA (Stipina) ŽUTIĆ, poručnik
Uprava za međunarodnu vojnu suradnju
178. DAMIR (Antin) ATLIJA, poručnik
Uprava za obranu Sisak
179. BOŽIDAR (Stjepanov) BAHUNEK, poručnik
Uprava za obranu Varaždin
180. ALEN (Eliov) BELUŠIĆ, poručnik
Zapovjedništvo OZ Osijek
181. BRANIMIR (Slavkov) BEŠLIĆ, poručnik
Uprava za obranu Sisak
182. DARKO (Jugoslavov) BIJELIĆ, poručnik
Uprava za obranu Rijeka
183. MARIO (Damjanov) BOBAN, poručnik
267. satnija izvidničko-diverzantska
184. BRANKO (Tugomirov) BRAICA, poručnik
113. brigada pješačka
185. ZLATKO (Josipov) GALOVIĆ, poručnik
Uprava za obranu Karlovac
186. JOSIP (Marijin) HORVAT, poručnik
7. gardijska brigada
187. TOMISLAV (Božin) JURIĆ, poručnik
Uprava za obranu Zagreb
188. ILIJA (Lukin) JURKOVIĆ, poručnik
257. satnija veze - Kupari
189. MATO (Antin) KRIŽANOVIĆ, poručnik
66. bojna vojne policije
190. MARKO (Alojzov) MARIČEVIĆ, poručnik
Uprava za obranu Slavonski Brod
191. NIKOLA (Slavkov) MARIČKOVIĆ, poručnik
Uprava za obranu Sisak
192. BOŠKO (Antin) MIJAT, poručnik
113. brigada pješačka
193. ŽELJKO (Stjepanov) MIKEC, poručnik
Uprava za obranu Čakovec
194. ZDRAVKO (Franin) MUSTAPIĆ, poručnik
673. protuoklopna topničko-raketna bojna
195. IVAN (Aleksandrov) OČIĆ, poručnik
91. baza zrakoplovna
196. MIROSLAV (Petrov) OŠTRIĆ, poručnik
1. gardijska brigada
197. ŽELJKO (Ivanov) PERHARIĆ, poručnik
Uprava za obranu Koprivnica
198. DRAGAN (Matin) PETRUŠIĆ, poručnik
314. baza logistička
199. DUNJA (Zvonimirova) PLAČKO-VRŠNAK, poručnik
G-2 Uprava za obavještajne poslove
200. MARIO (Manin) REPAC, poručnik
Učilište Hrvatske KoV »Petar Zrinski«
201. NIKŠA (Antin) ŠIMIĆ, poručnik
Sigurnosno-informativna služba
202. ROBERT (Petrov) ŠKRINJAR, poručnik
1. brigada gardijska
203. ČEDOMIR (Kolomanov) SVIBEN, poručnik
Uprava za obranu Krapina
204. VLADIMIR (Ivanov) USMIANI, poručnik
Uprava za obranu Gospić
205. JOSIP (Slavkov) VALENTIĆ, poručnik
Uprava za obranu Bjelovar
206. MIRO (Rafin) VULETIĆ, poručnik
Zapovjedništvo IV. ZP OSRH Ston
207. ŽELJKO (Ivanov) ZDELAREC, poručnik
Uprava za vojnu obvezu
208. NIKO (Matin) ZEC, poručnik
Zapovjedništvo IV. zbornog područja OSRH Ston
209. STIPE (Antin) ŠABIĆ, časnički namjesnik
Uprava sigurnosno-informativne službe
210. GORDANA (Rudolfova) BOROŠAK, stožerni narednik Ured za vojne izaslanike i protokol
211. ŽELJKO (Zvonkov) FIJAČKO, stožerni narednik
66. bojna vojne policije
212. MLADEN (Stjepanov) KATALENIĆ, stožerni narednik
66. bojna vojne policije
213. PETAR (Markov) KAZIJA, stožerni narednik
Glavni inspektorat obrane (GIO)
214. IVAN (Mijin) LASIĆ, stožerni narednik
631. pješačka brigada
215. DAMIR (Živkov) MARIĆ, stožerni narednik
120. brigada Sisak
216. NEDILJKO (Marijanov) MERĆEP, stožerni narednik
114. brigada HV
217. KREŠIMIR (Ivanov) RAGUŽ, stožerni narednik
1. hrvatski gardijski zbor
218. ŽELJKO (Pavlov) VIDAK, stožerni narednik
Uprava vojne policije
219. TONČO (Božin) VULETIĆ, stožerni narednik
1. gardijska brigada
220. ZDENKO (Perin) BANDIĆ, narednik
Uprava za međunarodnu vojnu suradnju
221. ANĐELKO (Jure) FRANJKOVIĆ, narednik
111. brigada pješačka
222. MIRJANA (Milanova) GALIĆ, narednik
Zapovjedništvo Hrvatskog vojnog učilišta
223. MILAN (Dragin) GALOVIĆ, narednik
202. brigada PZO
224. IVAN (Ilijin) GUDELJ, narednik
631. pješačka brigada
225. HAMDIJA (Fehimov) HALILOVIĆ, narednik
2. gardijska brigada Sisak
226. RADENKO (Živkov) KIK, narednik
128. brigada HV
227. MARIO (Ivan) KOVAČEVIĆ, narednik
1. gardijska brigada Zagreb
228. MIRKO (Ivanov) KRZNARIĆ, narednik
5. brigada gardijska
229. EMIL (Filipov) KUTLEŠA, narednik
72. bojna vojne policije
230. JOSIP (Josipov) LEŠKOVIĆ, narednik
1. brigada gardijska
231. GORDAN (Božidarov) MILČIĆ, narednik
Uprava za obranu Krapina
232. IVICA (Rudolfov) MILIČEVIĆ, narednik
Glavni inspektorat obrane (GIO)
233. DRAGAN (Miroslavov) MILOVAC, narednik
113. brigada pješačka
234. MARIO (Ivanov) PALIĆ, narednik
1. brigada gardijska
235. DRAGAN (Veljkov) POTKONJAK, narednik
113. brigada pješačka
236. BOŽO (Markov) PULIĆ, narednik
Uprava za obranu Šibenik
237. DRAŽEN (Slavkin) SABLIĆ, narednik
128. brigada HV
238. ZVJEZDANKO (Ivanov) ŠIMEKOVIĆ, narednik
1. brigada gardijska
239. MILE (Stipanov) ŠPERANDA, narednik
Flota hrvatske ratne mornarice
240. ŠIME (Franin) STEGIĆ, narednik
113. brigada pješačka
241. TIHOMIR (Katičin) SVOBODA, narednik
7. gardijska brigada
242. TOMISLAV (Janko) VUKOVIĆ, narednik
1. brigada gardijska
243. VINKA (Vinkova) KIŠ, desetnik
Glavni stožer OS RH
244. ZLATKO (Vjekoslavov) PREKSAVEC, desetnik
Uprava za obranu Sisak
245. DUBRAVKO (Ivanov) BRUČIĆ, razvodnik
1. brigada gardijska
246. DUBRAVKO (Ivanov) GAŠPAREC, razvodnik
1. gardijska brigada
247. JOSO (Slavkov) JOVANČEVIĆ, razvodnik
1. gardijska brigada
248. IVAN (Martinov) JURČIĆ, razvodnik
1. brigada gardijska
249. STJEPAN (Ivanov) KORAK, razvodnik
1. gardijska brigada
250. VELIMIR (Marijanov) KOVAČ, razvodnik
1. gardijska brigada
251. MILAN (Markov) MAKEK, razvodnik
1. brigada gardijska
252. ANTUN (Jakovov) MANDIĆ, razvodnik
Zapovjedništvo OZ Osijek
253. MLADEN (Antunov) MARIĆ, razvodnik
7. gardijska brigada
254. MILAN (Franjin) PRIBANIĆ, razvodnik
Zapovjedništvo OZ Osijek
255. MARTINČIĆ (Josipov) RUKAVINA, razvodnik
1. gardijska brigada
256. ŽELJKO (Pavin) TOMIĆ, razvodnik
1. gardijska brigada
257. IVICA (Jandrin) VUJASIĆ, razvodnik
1. brigada gardijska
258. ŽELJKO (Milanov) AŽIĆ,
Uprava za obranu Gospić
259. ZORAN (Ivanov) ADŽIĆ,
8. pukovnija domobranska
260. SLOBODAN (Rafaelov) ALFONZI,
8. pukovnija domobranska
261. ŠAHIM (Šahimov) ALIĆ,
8. pukovnija domobranska
262. ĐULIO (Lucijanov) ANIČIĆ,
8. pukovnija domobranska
263. MEVDULIN (Hamdijin) AVDIĆ,
128. brigada HV
264. MILENKO (Ivanov) BABAN,
Uprava za obranu Osijek
265. MLADEN (Ivanov) BABIĆ,
128. brigada HV
266. JERE (Krešin) BALJKAS,
113. brigada pješačka
267. ZLATKO (Romanov) BAN,
8. pukovnija domobranska
268. SINIŠA (Draženov) BARBIR,
Zapovjedništvo IV. ZP OSRH Ston
269. MATE (Ivanov) BARUN,
Uprava za obranu Split
270. JELENA (Zlatkova) BELAMARIĆ,
306. baza logistička
271. ELVIS (Ivanov) BERNETIĆ,
8. pukovnija domobranska
272. RONALD (Kazimirov) BEZIĆ,
8. pukovnija domobranska
273. MARIJAN (Nikolin) BEZJAK,
Uprava za obranu Karlovac
274. DARKO (Jakovov) BILANDŽIĆ,
Uprava za obranu Split
275. IVO (Antin) BLAČE,
113. brigada pješačka
276. SINIŠA (Lukin) BOŽIČEVIĆ,
8. pukovnija domobranska
277. ZEMIR (Nezirov) BORIĆ,
113. brigada pješačka
278. IVICA (Josipov) BOŠKOVIĆ,
8. pukovnija domobranska
279. DARIO (Armandov) BRAJDIĆ,
8. pukovnija domobranska
280. ŽELJKO (Branimir) BRANILOVIĆ,
7. gardijska brigada Varaždin
281. JOSIP (Šimin) BRČIĆ,
8. pukovnija domobranska
282. ANTONIO (Ilijin) BRKIĆ,
Zapovjedništvo IV. ZP OSRH Ston
283. STANKO (Ivanov) BRNELIĆ,
128. brigada HV
284. MLADEN (Mladenov) BULUM,
Zapovjedništvo IV. ZP OSRH Ston
285. ROMEO (Antin) BURAZER,
113. brigada pješačka
286. ZVONKO (Jurin) BUTINA,
304. baza logistička
287. RAJKO (Mirkov) CAREVIĆ,
8. pukovnija domobranska
288. VITOMIR (Josipov) CEROVAC,
8. pukovnija domobranska
289. MILE (Perin) CINDRIĆ,
8. pukovnija domobranska
290. SLAVKO (Rafaelov) COLNAR,
8. pukovnija domobranska
291. KREŠIMIR (Rudolfov) CRNKOVIĆ,
Uprava za obranu Sisak
292. STIPE (Josipov) CVITANOVIĆ,
113. brigada pješačka
293. ZORAN (Perin) DŽINIĆ,
8. pukovnija domobranska
294. EUGEN (Tomislavov) DABO,
Uprava za obranu Gospić
295. DARKO (Ivanov) ĐURINAC,
8. pukovnija domobranska
296. DAMIR (Jurin) ČAKARUN,
7. pukovnija domobranska
297. DENIS (Albertov) ČENDAK,
8. pukovnija domobranska
298. DAMIR (Razarijev) ČOBANOV,
128. brigada HV
299. BORIS (Jerin) ERCEG,
113. brigada pješačka
300. DUŠAN (Ninin) ČUIĆ,
8. pukovnija domobranska
301. IVICA (Josipov) FAJDETIĆ,
8. pukovnija domobranska
302. BORIS (Ivanov) FAK,
8. pukovnija domobranska
303. IVAN (Ivanov) FARKAŠ,
8. pukovnija domobranska
304. IGNAC (Petrov) FILIPOVIĆ,
Uprava za obranu Koprivnica
305. DRAGUTIN (Ivanov) FIRŠT,
Uprava za obranu Sisak
306. ANTE (Markov) FRŽOP,
113. brigada pješačka
307. LJUBOMIR (Ivanov) FRŽOP,
113. brigada pješačka
308. RATIMIR (Stjepanov) GALETOVIĆ,
8. pukovnija domobranska
309. RUSTEN (Ukov) GASHI,
8. pukovnija domobranska
310. MAURICIO (Hinkov) GLAŽAR,
128. brigada HV
311. MILORAD (Lukin) GLUMAC,
8. pukovnija domobranska
312. VLADIMIR (Matkov) GOJANOVIĆ,
4. brigada gardijska
313. EGIDIO (Jordanov) GREGOROVIĆ,
8. pukovnija domobranska
314. DRAŽEN (Anđelkov) GRETIĆ,
8. pukovnija domobranska
315. KRSTE (Franin) GRUBELIĆ,
113. brigada pješačka
316. BORIS (Anđelkov) GRUBIŠIĆ,
Južno bojište
317. IVAN (Živanov) GRUBIŠIĆ,
113. brigada pješačka
318. NENAD (Mirkov) GRUBOR,
113. brigada pješačka
319. JOZO (Pavin) HERCEG,
Uprava za obranu Rijeka
320. DAVOR (Franjin) HLAČA,
71. bojna vojne policije Rijeka
321. VLASTIMIR (Tomislavov) IVANKOVIĆ,
113. brigada pješačka
322. ZORAN (Stankov) JAKELIĆ,
113. brigada pješačka
323. OGNJEN (Srđanov) JAKOVČEV,
113. brigada pješačka
324. EŠREF (Osmanov) JAŠARI,
8. pukovnija domobranska
325. BORISLAV (Lukin) JOVANOVAC,
8. pukovnija domobranska
326. BORIS (Borisov) JOVANOVIĆ,
8. pukovnija domobranska
327. TOMISLAV (Markov) JUKIĆ,
Personalna uprava
328. DRAGAN (Jurin) JURČEVIĆ,
Uprava za gospodarenje nekretninama
329. MARINKO (Krstin) JURČIĆ,
8. pukovnija domobranska
330. STIPE (Željkov) JURIĆ,
113. brigada pješačka
331. RIKARD (Nikolin) JURJEVIĆ,
113. brigada pješačka
332. BRANKO (Martinov) JUŠIĆ,
113. brigada pješačka
333. VUKAŠIN (Josipov) KALAFATOVIĆ,
8. pukovnija domobranska
334. EMIR (Muharemov) KARAMUSTAFIĆ,
8. pukovnija domobranska
335. MILAN (Brankov) KARAN,
8. pukovnija domobranska
336. IZUDIN (Mašin) KARTAL,
8. pukovnija domobranska
337. TOMISLAV (Anđelkov) KAŠTELAN,
8. pukovnija domobranska
338. RAJKO (Rafaelov) KATIĆ,
8. pukovnija domobranska
339. GRACIJANO (Renatov) KERT,
Uprava za obranu Rijeka
340. DRAGAN (Miljenkov) KNEŽEVIĆ,
8. pukovnija domobranska
341. MILJENKO (Stankov) KOLČEG,
8. pukovnija domobranska
342. STANKO (Ivanov) KORAN,
8. pukovnija domobranska
343. GORAN (Nikolin) KOVAČEVIĆ,
Uprava za obranu Pazin
344. KRISTIJAN (Antin) KRIŽANAC,
113. brigada pješačka
345. GINO (Ivanov) KROTA,
8. pukovnija domobranska
346. ERNEST (Milanov) KUČIĆ,
8. pukovnija domobranska
347. DAVOR (Vinkov) KUZMIĆ,
8. pukovnija domobranska
348. IVAN (Jurin) KVESIĆ,
Uprava za obranu Rijeka
349. EDI (Antin) LANDEKA,
113. brigada pješačka
350. JAKOV (Živkov) LAZINICA,
113. brigada pješačka
351. HRVOJE (Rudolfov) LINIĆ,
8. pukovnija domobranska
352. ŽELJKO (Petrov) LJUBIČIĆ,
Uprava za obranu Split
353. LIVIO (Francescov) LOVIŠĆEK,
8. pukovnija domobranska
354. MARKO (Perin) LOVRIĆ,
8. pukovnija domobranska
355. MARIJAN (Milanov) LUKIĆ,
Personalna uprava
356. NENAD (Martin) MAĐAR,
113. brigada pješačka
357. GORAN (Jerin) MAGAZIN,
113. brigada pješačka
358. DAMIR (Antonov) MARČELJA,
8. pukovnija domobranska
359. VERNER (Jozin) MARIJANČIĆ,
8. pukovnija domobranska
360. STELIO (Ferdinandov) MARINI,
8. pukovnija domobranska
361. BOJAN (Darkov) MARMILIĆ,
8. pukovnija domobranska
362. MARIO (Antunov) MAROT,
2. gardijska brigada Sisak
363. VELJKO (Dušanov) MAROT,
8. pukovnija domobranska
364. NIKŠA (Milov) MARTIĆ,
113. brigada pješačka
365. DARIO (Josipov) MARUŠIĆ,
8. pukovnija domobranska
366. ARIS (Franjin) MATEJČIĆ,
8. pukovnija domobranska
367. MIŠO (Mijin) MATKOVIĆ,
Uprava za gospodarenje nekretninama
368. MIROSLAV (Marijin) MAVRIĆ,
8. pukovnija domobranska
369. IVAN (Petrov) MAZALIN,
Uprava za obranu Šibenik
370. MIRKO (Jurin) MIHALJ,
Personalna uprava
371. BRANKO (Valentov) MIKAN,
Uprava za obranu Karlovac
372. IVO (Tomislavov) MIKULANDRA,
113. brigada pješačka
373. ANTONIO (Ivin) MILJAS,
113. brigada pješačka
374. MILORAD (Krstin) MILOVAC,
113. brigada pješačka
375. LUKA (Marijan) MOŽNIK,
111. brigada pješačka
376. DUŠKO (Antin) MORIĆ,
101. laki artiljerijski puk PZO Rijeka
377. NIKOLA (Šimin) MORIĆ,
8. pukovnija domobranska
378. STJEPAN (Blažev) MRAVLINČIĆ,
Uprava za obranu Varaždin
379. STIPE (Muzafirov) MUJIĆ,
113. brigada pješačka
380. ZDENKO (Petrov) NANIĆ,
8. pukovnija domobranska
381. ROMEO (Antin) NIŽIĆ,
113. brigada pješačka
382. LJUBOMIR (Ivanov) NINČEVIĆ,
113. brigada pješačka
383. DAMIR (Josipov) NOVOSEL,
8. pukovnija domobranska
384. ANTE (Antin) OŽEGOVIĆ,
Uprava za obranu Šibenik
385. JOŠKO (Franin) PAIĆ,
113. brigada pješačka
386. DARKO (Markov) PALINIĆ,
113. brigada pješačka
387. DUŠAN (Božin) PALJUH,
Uprava za obranu Pazin
388. BRANKO (Antin) PAMUKOVIĆ,
113. brigada pješačka
389. JAKOB (Đurin) PANDŽA,
Uprava za obranu Zagreb
390. JOSIP (Ivanov) PAPAK,
113. brigada pješačka
391. BRANISLAV (Andrijin) PAVLIĆ,
8. pukovnija domobranska
392. MARIO (Ivanov) PERIŠA,
113. brigada pješačka
393. DRAGAN (Francov) PESTOTNIK,
8. pukovnija domobranska
394. DRAGAN (Draganov) PETROVIĆ,
Uprava za obranu Karlovac
395. DAMIR (Antonov) PINTAR,
8. pukovnija domobranska
396. MILAN (Milanov) PLANKO,
128.brigada HV
397. DARIO (Josipov) PLEŠA,
113. brigada pješačka
398. DAMIR (Zvonimirov) POPOV,
Uprava za obranu Rijeka
399. IVAN (Pavin) POPOVIĆ,
8. pukovnija domobranska
400. VIDE (Ivanov) POTREBICA,
Hrvatska vojna glasila
401. ANDRIJA (Jerkov) PRLIĆ,
Uprava za obranu Zagreb
402. ZORAN (Jakovljev) PROTEGA,
113. brigada pješačka
403. DALIBOR (Nikolin) RADNIĆ,
113. brigada pješačka
404. EMSUD (Safetov) REKANOVIĆ,
8. pukovnija domobranska
405. PERO (Markov) RIBIĆ,
8. pukovnija domobranska
406. IVAN (Matin) ŠABIĆ,
Zapovjedništvo Hrvatskog vojnog učilišta
407. IVICA (Tomislavov) ŠĆIRAN,
8. pukovnija domobranska
408. JOZO (Markov) ŠARČEVIĆ,
128. brigada HV
409. DRAŽEN (Mijin) ŠEGOTA,
128. brigada HV
410. BRANISLAV (Ivanov) SIMČIĆ,
8. pukovnija domobranska
411. ANTE (Nikolin) SIMONAJ,
113. brigada pješačka
412. ŽARKO (Ivanov) ŠIROLA,
8. pukovnija domobranska
413. IVICA (Paškov) ŠIŠAK,
113. brigada pješačka
414. VANJO (Josipov) SKORIĆ,
8. pukovnija domobranska
415. DAMIR (Dragutinov) SKRAČIĆ,
113. brigada pješačka
416. ZORAN (Dinkov) ŠKROKOV,
8. pukovnija domobranska
417. LINO (Ratkov) SKROZA,
113. brigada pješačka
418. MILE (Milin) SKUKAN,
Uprava za vojnu obvezu
419. IGOR (Ivin) SLADOJEV JELIĆ,
113. brigada pješačka
420. ANTE (Martinov) SLAVICA,
113. brigada pješačka
421. ELIO (Joakimov) SOLDATIĆ,
8. pukovnija domobranska
422. BLAŽENKA (Ivanova) SPAJIĆ,
Uprava za obranu Zagreb
423. DAMJAN (Vladin) SPAJIĆ,
113. brigada pješačka
424. DARKO (Vjekoslavov) SPINČIĆ,
8. pukovnija domobranska
425. VOJKO (Jankov) SRDOČ,
8. pukovnija domobranska
426. DARIJO (Ivanov) STANČIĆ,
113. brigada pješačka
427. IVO (Ivanov) ŠTIKOVIĆ,
128. brigada HV
428. KREŠIMIR (Šimin) STIPANIČEV,
113. brigada pješačka
429. DRAGAN (Blagin) STOJKOVIĆ,
8. pukovnija domobranska
430. RENATO (Mirkov) STORIĆ,
113. brigada pješačka
431. NIKOLA (Jakovljev) STRIZEP,
Hrvatska vojna glasila
432. JOSIP (Ivanov) ŠTRUCELJ,
Personalna uprava
433. JASMIN (Radivojov) SUŠANJ,
8. pukovnija domobranska
434. DARKO (Zdravkov) SVETLIČIĆ,
8. pukovnija domobranska
435. DARKO (Dušanov) ŠVRLJUGA,
8. pukovnija domobranska
436. MATIJA (Marinov) TOMAŠEV,
8. pukovnija domobranska
437. HAMDIJA (Muharemov) TOPIĆ,
8. pukovnija domobranska
438. NENAD (Zvonkov) TUŠAR,
8. pukovnija domobranska
439. ALOJZ (Augustov) TUŠEK,
8. pukovnija domobranska
440. ERIO (Josipov) ULJANČIĆ,
8. pukovnija domobranska
441. IVAN (Alojzijev) VAHTARIĆ,
8. pukovnija domobranska
442. DARKO (Kajin) VIDOVIĆ,
113. brigada pješačka
443. JOSIP (Vinkov) VIDOVIĆ,
Uprava za obranu Pazin
444. JOZO (Mijo) VIDOVIĆ,
116. brigada Metković
445. BERNARD (Lukin) VISKOVIĆ,
Zapovjedništvo IV. zbornog područja OSRH Ston
446. MIHAJLO (Milanov) VLADIĆ,
113. brigada pješačka
447. RANKO (Ivanov) VLAH,
8. pukovnija domobranska
448. ZVONKO (Valentinov) VLAHEK,
Uprava za obranu Osijek
449. JAKOV (Matin) VRBAN,
8. pukovnija domobranska
450. IVICA (Petrov) VRKIĆ,
8. pukovnija domobranska
451. MILAN (Ilijin) VRLIĆ,
128. brigada HV
452. NIKOLA (Bogdanov) VUJNOVIĆ,
Uprava za obranu Rijeka
453. JANDRE (Antin) VUKIĆ,
113. brigada pješačka
454. MARKO (Stipin) VUNIĆ,
306. baza logistička
455. DRAGAN (Markov) ZLOSA,
Uprava za obranu Osijek
456. MARIJAN (Jakovljev) GELO
Uprava za obranu Zagreb
457. BRANKO (Brankov) BARIŠIĆ, brigadir,
Glavni stožer OS RH, GS OSRH
458. MILAN (Mikin) ČANIĆ, brigadir,
Glavni stožer OS RH, GS OSRH
MEDALJOM
»OLUJA«
posmrtno
1. DRAGOMIR (Ivin) OLIĆ, poručnik
2. VALTER (Krstin) ZUBČIĆ, časnički namjesnik
Ova Odluka stupa na snagu odmah.
Urbroj: 01-012-00-47/2
Zagreb, 27. srpnja 2000.
REDSJEDNIK REPUBLIKE
I VRHOVNI ZAPOVJEDNIK
ORUŽANIH SNAGA HRVATSKE
Vrhovnik
Stjepan Mesić, v. r.


Portal Poslovnenovine.com sadržaje objavljuje u dobroj namjeri. Sve sadržaje portala koristite na vlastitu odgovornost. Iako činimo sve napore kako bi osigurali točnost i pravovremenost informacija na ovim stranicama, nismo odgovorni za eventualnu netočnost informacija ili štetu nastalu korištenjem takvih informacija.


POSEBNA PREPORUKA:

PREGLED KORISNIH SAVJETA I IZBOR POSLOVNIH USLUGA ZA PODUZETNIKE

POSLOVNE INFORMACIJE ZA VLASNIKE TVRTKI, OBRTNIKE I UDRUGE

Primjeri ugovora - šprance

Investicijski projekti