POSLOVNE NOVINE - PRAVNE INFORMACIJE - PODUZETNIČKI CENTAR

# Nova ponuda za poduzetnike # Internet usluge za poduzetnike # Korisni poslovni programi # Besplatne poslovne usluge # Korisni linkovi

PREGLED PRAVNIH PROPISA U REPUBLICI HRVATSKOJ

Na temelju prava i ovlaštenja utvrđenih Ustavom, Hrvatski sabor odlučuje o donošenju i promjeni Ustava, donosi zakone, državni proračun, donosi akte kojima izražava politiku Hrvatskoga sabora, obavlja izbore, imenovanja i razrješenja, u skladu s Ustavom i zakonom... Vlada donosi poslovnike, razne odluke, rješenja i zaključke. Zakonom je predviđeno da ministri i ravnatelji pojedinih upravnih tijela donose pravilnike i naputke za provedbu zakona u okviru svoje nadležnosti. Određene ovlasti imaju i jedinice lokalne i regionalne samouprave. Njihova predstavnička tijela na temelju Zakona o lokalnoj i regionalnoj samoupravi donose, razne odluke i akte. Pored njih opće akte, autonomnog značenja, donose i strukture izvan državnih tijela. Tim aktima donose se statuti i uređuje se unutarnje ustrojstvo...

Propisi iz 1994. godine - Propisi - arhiva - internet stranice sa propisima - uredba o snimanju - ispravak zakona predsjednik ...


PREGLED I PRETRAŽIVANJE SVIH ZAKONA I DRUGIH PROPISA - SVE GODINE

IZ ARHIVE: SADRŽAJ ODABRANOG PROPISA / AKTA:

MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE I ŠUMARSTVA
Na temelju članka 29. Zakona o priznavanju novostvorenih, odobravanju uvođenja u proizvodnju stranih i zaštiti sorti poljoprivrednog i šumskog bilja ("Narodne novine", br. 53/91 i 26/93), Ministarstvo poljoprivrede i šumarstva objavljuje
POPIS
PRIZNATIH NOVOSTVORENIH SORTI POLJOPRIVREDNOG BILJA U REPUBLICI HRVATSKOJ

_ __________________________________
Redni           Vrsta           Naziv sorte i godina      Naziv i
broj                                 priznavanja           sjedište
                                                stvaratelja
                                                sorte
                                                odnosno
                                               podnositelja
                                               zahtjeva**
_ __________________________________
1                  2                     3                 4
_ __________________________________
1.                ŽITARICE

1.1.                Avena sativa L.
               Zob

1.1.                Jara zob          l. Baranja ( 1993)          Zb     
                              2. Galop (1990)               VU
                              3. Istra (1993)               Zb
                              4. Slatinka (1987)          Zc
                              5. Šampionka (1988)          Zc
                              6. Vesna(1993)               Zz
                              7. Zlatna grana (1987)          Zc
                              8. Željka (1993)          Zz

1.1.2.                Ozima zob          1. Džoker ( 1987)          Zc
                              2. Mustang(1987)          Zc

1.2.                Fagopyrum          1. Darja(1988)               La
               esculentum Moench     2. Siva(1984)               La
               
               Heljda

1.3:                Hordeum vulgare
               L. convar. distichon
               Alef. s.l.
               Ječam dvoredni

1.3.1.                Jari dvoredni ječam      1. Astor ( 1991 )          Ož
                              2. Baltazar(1993)          Ož
                              3. Dilj ( 1980)               Ož
                              4. Favory(1993)               Ož
                              5. Jaran (1983)               Ož

_ __________________________________
1                  2                     3                 4
_ __________________________________

                              6. Kalnik ( 1981 )          Ož
                              7. Lunar ( 1991 )          Ož
                              8. Lux(1991)               Ož
                              9. Makedo ( 1989)          Mi                    
                              10. Nehaj (1982)          Ož
                              11. Orion ( 1990)          Ož
                              12. Osvit ( 1988)          Ož
                              13. Papuk(1981)               Ož
                              14. Pivarac (1990)          Ož
                              15. Prenj (1985)          Ož
                              16. Tomislav (1993)          Zz
                              17. Trojanac (1986)          Zc
                              18. Tvriko(1993)          Zz
                              19. Velebit ( 1976)          Ož
                              20. Vitez(1993)               Ož


1.3.2.                Ozimi dvoredni ječam     1. Alkar(1975)               Ož
                              2. Baja (1985)               Ož
                              3. Danko ( 1991 )          Ož
                              4. David ( 1993)          Ož
                              5. Dorat (1983)               Ož
                              6. Egej ( 1989)               Mi
                              7. Marsonija(1977)          Ož
                              8. Mihael(1993)               Ož
                              9. Mursa ( 1973)          Ož
                              10. Osječanin ( 1984)          Ož
                              11. Pan(1983)               Ož
                              12. Panonac(1988)          Ož
                              13. Posavac (1993)          Ož
                              14. Rex(1990)               Ož
                              15. Rodnik(1986)          Ož
                              16. Satir ( 1970)          Ož
                              17. Sava (1988)               Zc
                              I8. Sladoran(1984)          Ož
                              19. Slavonac (1980)          Ož
                              20. Sokol(1984)               Ož
                              21. Val ( 1989)               Ož

1.3.3.                Ozimi dvoredni          1. Osječki goli (1974)          Ož
               golozrniječam


1.4.                Hordeum vulgare
               L. convar.
               poly.stichum (Doll.)
               Grill.
               Ječam višeredni

1.4.1.               Ozimi višeredni          1. Baranjac (1993)          Ož
               ječam               2. Komakum ( 1977)          Ož



* Popis priznatih novostvorenih sorti sadrži priznate sorie n
razdoblju od
1964. do 1993. godine.
** Naziv i sjedište stvaratelja sorie odnosno podnositelja
zahtjeva za
priznavanje sorte, čiji je skraćeni naziv utvrden u koloni 4
popisa


_ _________________________________
1       2      3                    4
_ _________________________________
                         3. Osijek ( 1988)               Ož
                         4. Osječki rani (1980)               Ož
                         5. Val-Ma(1976)                    Ož
                         6. Vega (=VG-16)               La
                          (1976)                    Ki
1.5. Oryza sativa L.               
Riža                1. Biser-2 (1991)               Ki
                         2. Kočanski (1984)               Ki
                         3. Nada-115 (1991)               Ki
                         4. Osogovka (1984)               Ki
                         5. Ranka(1991)                    Ki


1.6. Secale cereale L.
Raž

1.6.1. Ozima diploidna raž           1. Pelisterka ( 1988)               Mi
                         2. Vardarka (1986)               Mi

1.6.2. Ozima tetraploidna           1. Makedonija ( 1984)               Mi

1.7. Triticale (sin.x.
Triticosecale
Wittm.)
Tritikale

1.7.1. Ozimi tritikale
                         1. J-Ts-I1 (1988)               Mi
                         2. J-Ts-16(1988)               Mi
                         3. Triglav ( 1989)

1.8. Triticum aestivum               1. Anka(1982)                    Zb
(L.) emend. Fiori et          2. BrQanka ( 1980)               Zb
Paol.                    3. Goranka ( 1977)               Zb
Pšenica                    4. Livanjka(1980)               Zb
                         5. Planinka(1977)               Zb
                         6. Vidovica (1986)               Zb
1.8.1. Jara obična
(vulgare) pšenica


1.8.2. Ozima obična               1. Adriana(1988)               Zb
(vulgare) pšenica          2. Afrodita (1993)               Ož
                         3. Alena (1990)                    Zb
                         4. Aljmašanka(1989)               Ož
                         5. Ana (1988)                    Ož
                         6. Babuna ( 1987)               Mi
                         7. Baranjka (1979)               Zb

3 4
_ __
8. Biljana(1988)                    Zb
9. Biser (1993)                         Op
10. Bisernica(1988)                    Ož
11. Bistra (1977)                    Zb
12. Cerera (1993)                     KJ
13. Cetina (1993)                    Op
14. Cibalka(1986)                    VK
15. Danica(1993)                    Ož
16. Darka(1993)                         Zb
17. Davorka ( 1993)                    Zb
18. Demetra ( 1991 )                    Ož          
19. Dijana(1988)                    Zb
20. Dika(1980)                         Zb
21. Dobra ( 1977)                    Zb               
22. Dobra(1993)                         Op
23. Dobra godina (1989)                    VK
24. Drava ( 1980)                    Zc
25. Dukat ( 1980)                    Zc
26. Dunavka ( 1988)                    Ož
27. Dvanaesta(1988)                    Ož
28. Đakovčanka(1982)                    Zb
29. Đerdanka(1986)                    Ož
30. Feniks(1993)                    Ož
31. Fortuna ( 1991 )                    Ož
32. Glorija (1987)                    Mi
33. Gorica (1993)                    KJ
34. Granka(1981)                    Zb
35. Helijana (1990)                    Zb
36. Irena (1988)                    Zb
37. Istra (1979)                    Zb
38. Iva(1988)                         Zc
39. Ivana ( 1988)                    VK
40. Korana ( 1981 )                    Zb
41. Krušarka (1980)                    Ož
42. Kutjevčanka (1989)                    Ož
43. Lihnida(1990)                    Mi
44. Lonja ( 1980)                    Zb
45. Maja (1993)                         Ož
46. Makedonka(1979)                    Mi
47. Marija (1988)                    Zb
48. Marijana(1974)                    Zb
49. Marina(1989)                    Zb
50. Marinka ( 1968)                    Li
51. Mila (1993)                         KJ
52. Miljenka (1979)                    Zb
53. Mima ( 1970)                    Zb
54. Moslavka (1979)                    Zb
55. Mursa (1984)                    Ož

      3      4
     __________________________________
     56.     Nada (1984)          Ož
     57.     Neretva (1993)          Ož
     58.     Nova Marijana          Zb
          (1977)     
     59.     Nova Skopjanka          Mi
          (1990) .     
     60.     Nova Zlatna ( 1978)     Zb
     61.     Njivka(1987)          Ož
     62.     Ohridanka (1986)     Mi
     63.     Olga(1993)          Zb
     64.     Orovčanka(1978)          Mi
     65.     Osječanka (1980)     Ož
     66.     Osječanka 2 (1981)     Ož
     67.     Osječka 20 (1978)     Ož
     68.     Osječka 21 ( 1990)     Ož
     69.     Osječka 22 (1990)     Ož
     70.     Osječka 23 (1990)     Ož
     71.     Osječka crvenka          Ož
          (1976)     
     72.     Pelagonija(1974)     Mi
     73.     Pelisterka (1989)     Bm
     74.     Pitoma (1983)          VK
     75.     Podravina(1991)          Ož
     76.     Podravka(1985)          Zb
     77.     Poljarka (1985)          Ož
     78.     Požežanka(1980)          Zb
     79.     Prilepčanka ( 1983)     Mi
     80.     Radika (1989)           Mi
     81.     Ratarka (1985)          Ož
     82.     Ravnica(1993)          Ož
     83.     Rina (1993)          Zb
     84.     Rugvica(1993)          Zb
     85.     Ruža(1993)          Ož
     86.     Sana(1983)          Zb
     87.     Sandra (1993)          Zb
     88.     Sanja(1971)          Zb
     89.     Sivka(1981)          Zb
     90.     Skopjanka (1982)     Mi
     9I.     Slavonija ( 1984)     Ož
     92.     Slavonka ( 1970)     Ož
     93.     Snaša (1993)          Ož
     94.     Sloboda(1985)          VK
     95.     Srpanjka(1989)          Ož
     96.     Stella ( 1991 )          Ož
     97.     Stema (1985)          Mi
     98.     Stmžanka ( 1989)     Bm
     99.     Subotičanka (1987)     Mi
     100.     Super Zlatna (1977)     Zb
     101.     Sutla(1993)          Zb

_ ________________________
1 2                     3 4
_ ________________________
                    102. Široka ( 1984)               VK
                    103. Šokica(1993)               Ož
                    104. Tena(1975)                    Ož
                    105. Tina (1993)               Zb
                    106. Usora (1993)               Op
                    107. Vardarka(1976)               Mi
                    108. Victoria (1993)               Ož
                    109. Vigorka (1971)               Zb
                    110. Vinkovčanka(1985)               VK
                    111. VK-33-Z(1983)               VK
                    112. Vučedolka(1980)               Zb
                    113. Zagi 87 ( 1988)               VK
                    114. Zagorka(1970)               Zb
                    115. Zagrepčanka(1988)               Zb
                    116. Zagrepčanka 2(1984)          Zb
                    117. Zlatna Dolina(1971)          Zb
                    118. Zlatoklasa (1978)               Zb
                    119. Zrinka ( 1988)               VK
                    120. Žitarka(1985)               Ož


1.9. Triticum durum
Desf.
Tvrda pšenica

1.9.1.Ozima tvrda pšenica
                    1. Ana ( 1984)                    Mi
                    2. Boka ( 1986)                    Mi
                    3. Ela (1985)                    Mi
                    4. Ilinden ( 1980)               Mi
                    5. Iva(1988)                    Mi
                    6. Kavadarka(1982)               Mi
                    7. Kitka ( 1980)               Mi
                    8. Mihaila(1980)               Mi
                    9. Milena ( 1989)               Mi
                    10. Mina ( 1982)               Mi
                    11. Nena ( 1984)               Mi
                    12. Nika ( 1980)               Mi
                    13. Oli(1984)                    Mi
                    14. Ovčepolka(1980)               Mi
                    15. Sandra(1985)               Mi
                    16. Sirma (1985)               Mi
                    17. Skopska rana ( 1986)          Mi
                    18. Struma(1987)               Mi
                    19. Strumičanka (1982)               Mi
                    20. Šara (1988)                    Mi
                    21. Taga(1990)                    Mi
                    22. Tina (1985)                    Mi
                    23. Toma (1988)                    Mi

1          2                           3                    4
_ _______________________________________
1.9.2. Jara tvrda pšenica                1. Marta (1991)                    Mi
1.10. Zea mays L.
Kukuruz za zrno
     
1.10.1. FAO Skupina 100                1.     Aco 195 (Bc 195,          Zk
                                   t.1984)
                              2.     Alan (Bc 199,               Zk
                                   t.1983)
                              3.     Alkar (Bc 188,               Zk
                                   s.1980)
                              4.     Alpos (s.1990)               Mi
                              5.     Bc 133 (1993)               Ok
                              6.     Bc 168 (s.1986)               Zk
                              7.     Bc 168 B (s.1989)          Zk
                              8.     Bc 173 (t.1986)               Zk
                              9.     Bc 175 (t.1986)               Zk
                              10.     Bc 176 (s.1985)               Zk
                              11.     Bc 177 (t.1985)               Zk
                              12.     Bc 179 (t.1991 )          Zk
                              13.     Bc 181 (t.1990)               Zk
                              14.     Bc 182 (1993)               Zk
                              15.     Bc 183 (t.1979)               Zk
                              16.     Bc 185 (1993)               Zk
                              17.     Bc 186 (ms.1990)          Zk
                              18.     Bc 189 (t.1986)               Zk
                              19.     Bc 191 (t.1979)               Zk
                              20.     Bc 193 H (t.1980)          Zk
                              21.     Bc 197 (t.1986)               Zk
                              22.     Rana 17 (1993)               Zk
                              23.     Rana 19 (1993)               Zk
     
1.10.2. FAO Skupina 200                1.     Bc 212 (1993)               Zk
                              2.     Bc 222 (Bc 2638,          Zk
                                   s.1990)
                              3.     Bc 232 (s.1985)               Zk
                              4.     Bc 254 (s.1988)               Zk
                              5.     Bc 258 (s.1987)               Zk
                              6.     Bc 264 (s.1980)               Zk
                              7.     Bc 266 (s.1986)               Zk
                              8.     Bc 268 (s.1987)               Zk
                              9.     Bc 270 (č.1979)               Zk
                              10.     Bc 274 (s.1988)               Zk
                              11.     Bc 278 (ms.1984)          Zk
                              12.     Bc 282 (s.1987)               Zk

s = jednostavni dvolinijski hibrid (single cross)
t = trolinijski hibrid (three-way-cross)
č = dvostruki = četverolinijski hibrid (double cross)
ms = modificirani dvolinijski hibrid

1                2                     3                          4
_ ______________________________________________
                              13. Bc 282 B (Bc 283                    Zk
                               B, s.1988)
                              14. Bc 283 (t.1986)                    Zk
                              15. Bc 284 (1993)                    Zk
                              16. Bc 286 (s.1985)                    Zk
                              17. Bc 288 (s.1980)                    Zk
                              18. Bc 288 B (s.1991 )                    Zk
                              19. Bc 290 (č.1977)                    Zk
                              20. Bc 292 (s.1988)                    Zk
                              21. Bc 21-22 (s.1971)                    Zk                              
                              22. Bc 22-72 (t.1974)                    Zk
                              23. Bc 25-22 (s.1974)                    Zk
                              24. Bc 28-l l (t.1976)                    Zk
                              25. Bc Sz 279 (s.1983)                    Zk
                              26. Ela 28 (1993)                    Zk
                              27. ETA 272 (Bc 272,                    Zk
                                   s.1984)
                              28. HZ 26 (s.1985)                    Zk
                              29. LJ 275 t (č.1973)                    La
                              30. LJ 280 (č.1976)                    La
                              31. Nadežda 26 (Bc                    Zk
                                   262,s.1987)
                              32. OsSK 2-189                         Ok
                                   (s.1976)
                              33. OsSK 2-19l                         Ok
                                   (s.1976)
                              34. OsSK 222 (s.1977)                    Ok
                              35. OsSK 227 (s.1979)                    Ok
                              36. OsSK 234 ( 1980)                    Ok
                              37. OsSK 235 (s.1993)                    Ok
                              38. OsSK 247 (s.1978)                    Ok
                              39. OsSK 251 (s.1976)                    Ok
                              40. OsSK 262 (s.1990)                    Ok
                              41. OsSK 272 (s.1977)                    Ok
                              42. OsSK 273 (s.1987)                    Ok
                              43. OsSK 282 (s.1991)                    Ok
                              44. OsSK 295 (s.1976)                    Ok
                              45. OsTK 252 (1993)                    Ok
                              46. OsTK 290 (t.1977)                    Ok
                              47. PFM 235 (t.1976)                    Zm
                              48. PF Zg 227 (s.1975)                    Zm
                              49. PF Zg 252 (t.197S)                    Zm
                              50. SK TWC 210b                         Mi
                                   (t.1984)
                              51. ZgSK 20-4 (s.1976)                    Zc     
                              52. ZgSK 20-5 (s.1977)                    Zc
                              53. ZgSK 20-20                         Zc
                                   (s.1975)


1.10.3. FAO Skupins 300
                              l. Bc 36 W (s.1988)                    Zk
                              2. Bc 38 W (s.1991 )                    Zk


1 2     3 4
________________________________________
     3.     Bc 308 E (Bc 3642, Zk
          ms.1990)
     4.     Bc 312 (ms.1984) Zk
     5.     Bc 312 B ( 1993) Zk
     6.     Bc 318 (s.1984) Zk
     7.     Bc 346 (s.1986) Zk
     8.     Bc 352 (s.1989) Zk
     9.     Bc 354 (s.1989) Zk
     10.     Bc 356 (s.1989) Zk
     1 I.     Bc 358 (s.1989) Zk
     12.     Bc 360 B (s.1984) Zk
     13.     Bc 362 (Bc 3604, Zk
          s.1990)
     14.     Bc 376 (s.1986) Zk
     I5.     Bc 378 (s.1986) Zk
     16.     Bc 384 (s.1980) Zk
     17.     Bc 388 (s.1979) Zk
     18.     Bc 388 B (s.1990) Zk
     19.     Bc 39l (t.1979) Zk
     20.     Bc 392 (s.1983) Zk
     21.     Bc 394 (1993) Zk
     22,     Bc 396 (s.1986) Zk
     23.     Bc 34-92 (t.1974) Zk .
     24.     Bc 3622 (s.1990) Zk
     25.     Bc 3786 (s.1991 ) Zk
     26.     Bc 3788 (s.1991) Zk
     27.     Bc 3842 (1993) ^ Zk
     28.     Bc 39-t l (t.1973) Zk
     29.     Bc 3921 (s.1984) Zk
     30.     Bc 3926 (1993) Zk
     31.     Bc 39-41 (s.1973) Zk
     32.     BIS 34 (s.1991) Zk
     33.     ČKZ 343 (Bc 343, Zk
          t. I 986)
     34.     Fant 36 (s.1991 ) Zk
     35.     IPK 351 (s.1978) Oi
     36.     Medimurec 38 (Bc Zk
          383, ms.1987)
     37.     OsMv 325 (s.1988) Ok
     38.     OsSK 305 (s.1976) Ok
     39.     OsSK 322 (s.1977) Ok
     40.     OsSK 332 (s.1990) Ok
     41.     OsSK 337 (s.1979) Ok
     42.     OsSK 340 b Ok
          (s.1975)
     43.     OsSK 342 (s.1975) Ok
     44     OsSK 373 (1993) Ok
     45.     OsSK 382 (s.1989) Ok
     46.     OsSK 390 (s.1977) Ok


47. OsSK 391 ( 1993)48. OsSK 396 (s.1977)49. OsSK 3-241(s.1977)50. PF Zg 349 (t.1975)51. Podravec 36 (Bc3602,s.1990)52. Podravac 381(t.1982)53. SL 333 (s.1983)54. Tina 38 ( 1993)1.10.4. FAO Skupina 4001. Bc 46 (s.1980)2. Bc 48 W (s.1988)3. Bc 408 B (ms.1991 )4. Bc 408 E (s.1987)5. Bc 418 (s.1976)6. Bc418B(1993)7. Bc 420 (č.1970)8. Bc 440 (č.1970)9. Bc 455 (t.1980)1Đ. Bc 460 (s.1976)I 1. Bc 462 B ( 1993)12. Bc 468 (s.1979)13. Bc 470 (č.1980)14. Bc 4R0 (č.1974)I5. Bc 484 (s.1976)16. Bc 484 B (ms.1989)17. Bc 4R8 (s.1978)18. Bc 488 B (s.1991 )19. Bc 490 (e.1983)20. Bc 492 (s.1986)21. Bc 43-2 I ( s. I 971 )22. Bc 46-22 (s.1973)23. Bc 48-21 (s.1971)24. Bc 4821 B(ms.1991)25. BcSz 438 (ms.1991 )26. OsSK 4-377(s.1982)27. OsSK 403 ( 1993)28. OsSK 407 (s.1978)29. OsSK 420 (s.1973)30. OsSK 427 (s.1978)31. OsSK 435 (1993)32. OsSK 440 (s.1977)33. OsSK 449 ( 1993)34. OsSK 464 (s. i 976)35. OsSK 494 (s.1976)36. PF Zg 474 (s.1989)OkOkOkZmZkZkVKZkZkOkOkOkOkOkOkOkOkOkOkZa






1           2                 3                 4
_ _______________________
1.10.5. FAO Skupina 500

                    37.      Samurai 48 (1993)           Zk
                    38.     SL 408 (s.1983)               VK
                    39.     SL 414 (s.1982)               VK
                    40.     Varaždinec 462               Zk
                         (s.1982)     
                    41.     Yumbo 48 (1993)               Zk
                    42.     ZgSK 41-80               Zc
                         (s.1982)          
                    43.     ZgSK 43-27               Zc
                         (s.1984)     
                    44.     ZgSK 43-28               Zc
                         (s.1984)     
                    45.     ZgTK 41-25               Zc
                         (t.1980)     
                    1.     Bc 58 (s.1980)               Zk
                    2.     Bc 58 W (ms.1989)          Zk
                    3.     Bc 511 (t.1980)               Zk
                    4.     Bc 552 (1993)               Zk
                    5.     Bc 566 (1993)               Zk
                    6.     Bc 571 (t.1979)               Zk
                         7.     Bc 578 R (ms.1991)     Zk
                    8.     Bc 582 (1993)                Zk
                    9.     Bc 588 B (s.1988)          Zk
                    10.     Bc 590 A (č.1983)          Zk
                    11.     Bc 592 (s.1985)               Zk
                    12.     Bc 595 (t.1984)               Zk
                    13.     Bc 51-23 (s.1971)          Zk
                    14.     Bc 51-63 (s.1974)          Zk
                    15.     Bc 59-Ol A (č.1976)          Zk
                    16.     Bc 59-42 (s.1973)          Zk
                    17.     Bc 5982 (1993)               Zk
                    18.     Pc 59-91 (t.1976)          Zk
                         19.     Bc 66-25 (s.1973)     Zk
                    20.     Bc SK SA/M               Zk
                         (s.1971)     
                    21.     Dolac (Bc 555,               Zk
                         t.1980)     
                    22.     Dorado (Bc 588,               Zk
                         s.1982)     
                    23.     Leira 58 (1993)               Zk
                    24.     OsSK 515 (1993)               Ok
                    25.     OsSK 544 (s.1980)          Ok
                    26.     OsSK 552 (s.1990)          Ok
                    27.     OsSK 553 (1993)               Ok
                    28.     OsSK 554 (1993)               Ok
                    29.     OsSK 560A (s.1982)          Ok
                    30.     OsSK 569 (s.1985)          Ok
                    31.     OsSK 574 (s.1980)          Ok
                    32.     OsSK 575 (s.1984)          Ok
                    33.     OsSK 585 (s.1984)          Ok

1           2           3                          4
_ __________________________     
                    34.      Os5K 594 (s.1980)      Ok
                    35.      Os5K 595 (s.1971)           Ok
                    36.      OsSK 596 (s.1985)           Ok
                    37.     Posavac 58               Zk
                              (ms.1991 )     
                    38.     Zg 525 (č.1977)               Zc
                    39.     Zg 535 (č.1984)               Zc
                    40.     Zg 580 (č.1978)               Zc
                         41.     Zg 591 (č.1975)          Zc
                    42.     Zg 599 (č.1978)               Zc
                    43.     Zg SK 502 A               Zc
                         (s.1973)     
                    44.     Zg SK 503 (s.1975)          Zc
                    45.     Zg SK 509 (s.1975)          Zc
                    46.     Zg SK 55-5 (s.1975)          Zc
                    47.     Zg SK 50-50               Zc
                         (s.1975)     
                    48.     Zg SK 57-83               Zc
                         (s.1983)     
1.10.6. FAO Skuplna 600      1.      Banat 655 (t.1982)           Zk
                    2.     Barba (Bc 603,                Zk
                         t.1980)
                    3.     Bc 66 (s.1979)                Zk
                    4.     Bc 608 R (s.1987)           Zk
                    5.     Bc 622 (s.1976)           Zk
                    6.     Bc 622 B (1993)           Zk
                    7.     Bc 660 (č.1979)           Zk
                    8.     Bc 666 (s.1977)           Zk
                    9.     Bc 667 (t.1984)           Zk
                    10.     Bc 678 (s.1989)           Zk
                    11.     Hc 682 (1993)                Zk
                    12.     Bc 692 (1993)                Zk
                    13.     Bc 62-91 (t.1976)           Zk
                    14.     Bc 63-42 (s.1975)           Zk
                    15.     Bc 64-25 (s.1973)           Zk
                    16.     Bc 6622 (s.1990)           Zk
                    17.     Bc 6642 (1993)                Zk
                    18.     Bc 66-61 (s.1973)           Zk
                    19.     Bc 6661 B ( 1993)           Zk
                    20.     Bc 68-22 (s.1971)           Zk
                    21.     Bc 69-61 (s.1974)           Zk
                    22.     Os 6l5 (č.1973)           Ok
                    23.     Os 660 (č.1970)           Ok
                    24.     OsSK 6-203                Ok
                         (s.1970)
                    25.     OsSK 589 (s.1983)           Ok
                    26.     OsSk 602 ( 1993)           Ok
                    27.     OsSK 613 (s.1984)           Ok
                    28.     OsSk 617 ( 1993)           Ok

1           2                3           4
_ ________
               29,     OsSK 619 (s.1976)     Ok
               30.     OsSK ffl5 (s.1984)     Ok
               31.     OsSK 629 (s.1976)     Ok
               32.     OsSK 632 (s.1975)     Ok
               33.     OsSK 635 (s.1984)     Ok
               34.     OsSK 644 (s.1980)     Ok
               35.     OsSK 645 (s.1984)     Ok
               36.     OsSK 654 (s.1982)     Ok
               37.     OsSK 659 (1993)     Ok
               38.     OsSK 661 B     Ok
                    (s.1977)     
               39.     OsSK 664 (s.1980)     Ok
               40.     OsSK 665 (s.1980)     Ok
               41.     OsSK 667 (s.1978)     Ok
               42.     OsSK 675 (s.1971)     Ok
               43.     OsSK 679 (s.1976)     Ok
               44.     OsSK 697 (s.1978)     Ok
               45.     OsTK 653 (t.1980)     Ok
               46.     PF Zg 594 (s.1975)     Zm
               47.     PF Zg 60 (s.1977)     Zm
               48.     Rekord(1993)     Zc
               49.     Vinkovački zlatni     Zc
                    (1993)     
               50.     Zg SK 602 A     Zc
                    (s.1973)     
               51.     Zg SK 606 (s.1973)     Zc
               
1.10.7. FAO Skupina 700     1.     Bc 723 (t.1978)     Zk
               2.     Bc 778 (s.1984)     Zk
               3.     Bc 788 (s.1979)     Zk
               4.     OsSk 713 ( 1993)     Ok
               
1.10.8. FAO Skupina 800      1. Bc 828 (s.1987) Zk
                2. Bc 82-21 (s.1973) Zk
1.11.      Zea mays L. convar 1. Bc 198 (1993) Zk
     saccharata Koem.
     Kukuruz šećerac
               
     2. INDUSTRIJSKO
          BILJE
               
2.1.
Beta vulgaris L.     1 . Mono Os ( 1972) Oš
ssp. vu/garis          2. Os Ana ( 1991 ) Oš
convar. crasa Alef.     3. Os Nada (1988) Oš
var. altissima Doll.     4. Os-Optima (1984) Oš
(sin. var.          5. Os Sana (1988) Oš
saccharifera Lange)
Šećerna repa
               
               
1      2                                         3 4
_ ___________________________________________     
                                        6. Y-Cr-1 (1973) Oš
2.2. Brassica napus L.                              1. Danica ( 1990) Zu
em. Metzg. var.                              2. Dobra (1993) Zu
napus                                   
(Schiibl. et Mart.)                         3. Meander (1986) Ou
Thell.                                   4. Osječka-88 (1988) Ou
Uljana repica                              5. Prima(1993) Zu
6. Zora ( 1990) Zu

2.3. Cichorium intybus l. Bilogorska Os-2
L. var. sativus                               ( 1967)
Bischoff 2. Bilogorska Os-3
Cikorija                                    ( 1967)

2.4. Cucurbita pepo L.                              1.Slovenska golicaTO
var. ovijera (sin.                              ( 1974)     
convar. citrullina               
(L.) Greb. var.               
slyriaca) + var.               
oleifera P.               
Uljana tikva               
2.5. Glycine max (L.)                              1.     Ana ( 1990)     Zm
Merr.                                   2,     Bara(1993)     Ou
Soja za zrno                              3,     Bosna ( 1988)     Ou
                                        4.     Buga(1993)     Zz          
                                        5.     Drava(1983)     Ou
                                        6.     Drina ( 1988)     Ou
                                        7.     Dubravka (1988)     Zu
                                        8.     Gordana ( 1987)     Zc
                                        9.     Hrvatica ( 1993)Zz
                                        10.     Ilova ( 1987)     Ou
                                        11.     Iva(1993)     Ou
                                        12.     Jošava ( 1987) Ou
                                        13.     Kaja (1993)     Ou
                                        14.     Lika ( 1989)     Ou
                                        15.     Ljubica(1976)     Zc
                                        16.     Maksimirka     Zm
                                             (M45-1976)     
                                        17.     Marija(1984)     Zc
                                        l8.     Mirna (1991)     Ou
                                        19.     Morava(1988)     Ou
                                        20.     Mura ( 1986)     Ou
                                        21.     Neretva(1991)     Ou
                                        22.     Os 289 ( 1976)     Ou
                                        23.     Podunavka(1984)     Ou
               
               
               
1 2                     3      4
_ ______________________
                     24.     Sava (1985)     Ou
                         25.     Sivka(1976)     Zc
                         26.     Slavonka(1988)     Zc
                         27.     Srećka (1976)     Zu
                         28.     Tina (1988)     Zc
                         29.     Tisa (1986)     Ou
                         30.     Una ( 1988)     Zu
                         31.     Uskolisna (1976)     Zc
                         32.     Vuka (1983)     Ou
                         33.     Zagrepčanka(1988)     Zu
                         34.     Zvijezda(1978)     Zm

2.6. Cossypium                     1.     A/II (1972)      ST
herbaceum L.                     2,     Stnunica 104 (1978)     ST
Pamuk                          3. Strumica 105 (1978)     ST

2.7. Helianthus annuus
L.
Suncokret

2.7.1. Suncokret za ulje          1.     Fakir (1993)      Ou
                         2.     Olio (1993)      Ou
                         3.     Orion(1993)      Ou
                         4.     Osječanin ( 1985)     Ou

2.7,2. Proteinski suncokret          1.     Zg-31 (1988)     Zc
                         2.     Zg-54(1989)     Zc
                         3.     Zg-64 ( 1988)     Zc

2.8. Humulus lupulus L.               1.     Ahil (1971)     ŽA
     Hmelj                         2.     Apolon(1971)     ŽA
                         3.     Atlas ( 1971 )     ŽA
                         4.     Aurora ( 1971 )     ŽA
                         5.     Blisk (1979)     ŽA
                         6.     Bobek ( 1979)     ŽA
                         7.     Buket (1979)     ŽA
                         8.     Cekin(1990)     ŽA
                         9.     Celeia ( 1990)     ŽA
                         10.     Cerera ( 1990)     ŽA
                         11.     Cicero (1990)     ŽA

2.9. Nicoriana tabacum L.          1.     Bilogora ( 1982)     Zd
     Duhan                    2.     Čulinec (1975)     Zd
                         3.     Čulinec 1 (1993)     Zd
                         4.     Čulinec 2 (1993)     Zd
                         5.     DH6 ( 1989)     Zd
                         6.     DH9 (1989)     Zd
                         7.     DH 10 ( 1991 )     Zd

1 2                    3      4
_ ______________
                    8.     Drava (1982)     Zd
                    9.     Jaka 23 (1987)     Pd
                    10.     Jaka 48 (1987)     Mi
                    11.     Jaka 68 ( 1987)     Pd
                    12.     Jaka 70 ( 1988)     SB
                    13.     Jaka 87 (1988)     Pd
                    14.     Jaka V 109/2 (1987)     Mi
                    15.     Jaka V 125/3 (1987)     Mi
                    16.     Kutjevo(1982)     Zd                         
                    17.     MV-1 (1987)     Pd
                    18.     Otlja 87 (1988)     Pd
                    19.     Otija 110-88/3     Pd
                         (1989)     
                    20.     Podravina (1973)     Zd
                    21.     Prilep 7 (1987)     Pd
                    22.     Prilep 84 ( 1988)     Pd
                    23.     Prilep 156/l (1987)     Mi
                    24.     PV 121/2 (1987)     Mi
                    25.     PV 143/2 (1987)     Mi
                    26.     PV 147/1 (1987)     Mi
                    27.     Slatinka (1984)     Zd
                    28.     Stolac 17 (1975)     MO
                    29.     Svijetla     MO
                         Hercegovina 2     
                         (1989)     
                    30.     Svijetla     MO
                         Hercegovina 3     
                         (1989)     
                    31.     Šeginovac ( 1979)     MO
                    32.     Veliki Hercegovac     MO
                         (1979)     
                    33.     VH 32 (1979)     MO
                    34.     Virovitica(1984)     Zd
                    35.     Zagreb (1973)     Zd
2.10. Papaver
somniferum L.
Mak
                    1. Pioner(1982) Mi

2.11. Zea mays L.ssp.
ceratina Kulesh
Amilopektinskt
hibridi kukuruza

2.11.1. FAO Skupina 300
               1. Bc 38 wx wx Zk
                    (s.1986)
2.l 1.2 FAO Skupina 500
                    1. Bc 58 wx wx Zk
                         (s.1987)
                    2. Bc 59 wx wx Zk
                         (s.1985)


1           2                         3           4
_ ______________________________________
2.11.3.      FAO Skupina 600                1,      OsSK 633 Wx      Ok
                                        (s.1988)
2.12.      Zea mays L.ssp.
          everta Sturt.               
          Hibridi kukuruza,               
          kokičari               
2.12.1.          FAO Skupina 500                    1.     Bc 503 p.c.     Zk
                                        (ms.1987)     
3.          KRMNO BILJE               
     
3.1.          Agrostisgigantea               1.     Bela(1984)     Li
          (Roth) Arcang. (sin.               
          Agrostis alba L.)               
          Rosulja bijela               

3.2.          Arrhenatberum                    1.     B-16 (1964)     Zt
          elatius (L.)                    2.     Sora ( 1984)     Li
          P.Beauv. ex J.S.               '
          et K.B. Presl               
          Francuski ljulj               

3.3.          Brassica olerocea               1.     Maksimirski visokiZt
          (L.) convar.                         (1987)     
          acephala (DC.)               
          Alef. var. viridis L.               
          + var. medullosa               
          Thell.          "     
          Stočni kelj -               

3.4.          DactylisglomerataL.               l.     B-15(1964)     Zt
          Klupčasta oštrica               2.     B-17 (1978)     Zt
                                    3.     Kopa(1974)     Li
                                   4.     Livada (1964)     Zt
3.5.          Festuca                         1.     B-18 (1979)     Zt
          arundinacea Schreb.
          Vlasulja barska,
          vlasulja trstolika

3.6.           Festuca pratensis               1. B-14(1964)           Zt
          Huds. .
          Vlasulja livadna               2. Zelena dolina ( 1993) Zt

3.7.           Festuca rubra L.               1. Jasna (1984)           Li
          ssp. vulgaris
          (Gaud.) Hayek
          Vlasulja nacrvena

3.8.           Lolium multiJJorum               1. B-9 (1964)           Zt
          Lam. (sin. L.                    2. Draga (1984)      Li
          italicum A.Br.)                    
          Talijanski Ijalj               3. Mir(1993)           Zt
          
                              
                              
                              
1 2           3      4
_ _______________________
3.9. Golium perenne L.               1.     Ilirka ( 1974)          Li
     engleskiljulj               2.     Križevački(1970)     Zt
                         3.     Šampion ( 1993)          Zt
                         4.     Zrinjevac(1993)          Zt
3.10. Lotus corniculatus          1.     Butmirka ( 1989)     Zt
L.                    2.     Lika (1993)          Zt
Smiljkita               

3.11. Lupinus al6us L.               1.     Maksimirka ( 1993)     Zz
Lupina slatka               2.     Zrinka ( 1993)          Zz

3.12. MedicagosativaL.               1.     Astra(1993)          ZT
Lucerna                    2.     Debarska (1982) ,     Mi
                         3.     Drava ( 1980)          Ot
                         4.     Mirna(1986)          Zt
                         5.     Osječanka R8 ( 1988)     Ot
                         6.     Osječanka 89 ( 1990)     Ot
                         7.     Osječka 10 ( 1989)     Ot
                         8.     Osječka 11 ( 1989)     ot
                         9.     Osječka 12 ( 1989)     ot
                         10.     Osječka 13 (1991)     ot
                         11.     Osječka-66 ( 1970)     ot
                         12.     Osječka-70 ( 1974)     
                         13.     Osječka 90 (1991)     ok
                         14.     Osječka 93 ( 1993)     ot
                         15.     Osječka SZ ( 1991 )     ot
                         16.     Panonija(1993)          Zt
                         17.     Posavina(1991)          Zt
                         18.     Slavonka(1980)          Ot
                         19.     Stela(1985)          Ot
                         20.     Vuka(1983)          Ot
                         2l.     Zdravka-77(1978)     Ot

3.13. Onobrychis                1. Makedonka ( 1982)           Mi
viciaefolia Scop.
(sin. O. sativa Lam.)
Esparzeta

3.14. Phleum pratense                1. B-10 (1964)                Zt
ssp.vulgare Achers.           2. Goranka (1993)           Zt
et Graebn.
Mačji repak                3. Krim (1974)                Li
                               
1 2                         3 4
_ ________________
3.15. Pisum sativum L. 1. Maksimirski bijeli     Zt
var. arvense (L.) (1987)          Zz
     Poir. et Trautv. 2. Šampion (1993)     Li
     Stočni grašak
3.16. Trifolium spp.
     Djetelina
                         
                              
                         
               
3.16.l.     Trifolium               1.     Inkara (1980)     Zt
     incarnalum L.          
     Inkarnatka          

3.16.2.     Trifolium pratense L.          1.     Croatia ( 1993)Zt
     Crvena djetelina          2.     Nada (1993)     Li
                         3.     Poljanka (1971)     Li
     
3.16.3.     Trijolium pratense          1.     Živa (1986)     Zt
     L.perenne          
     Livadna crvena          
     djetelina          

3.16.4.     Trifolium repens L.          1.     Biser (1993)     Mi
     Bijela djetelina          

3.17.     Vicia sativa L.          
     Grahorica          

3.17.1     Jara grahorica               1.     Skopje L (1977)     Mi
                         2.     Slavej (1977)     Zt

3.17.2.     Ozima grahorica               1.     Ratarka ( 1967)     Zk

3.17.3.     Zea mays L.          
     Visokolizinski          
     hibridi kukuruza          

3.8.1.     FAO Skupina 100               1.     Bc 183 0202     Zk
                              (t.1991 )

3.18.2.     FAO Skupina 200               1.     Bc 243 0202     Zk
                              (t.1984)

3.18.3.     FAO Skupina 300               1.     Bc 302 0202     Zk
                              (s.1978)
                         2.     Bc 332, 0202     Zk
               '               (s.1987)

3.18.4.     FAO Skupina 400               1.     Bc 436 0202     Zk
                              (s.1979)
                         2.     Bc 453 0202     Zk
                              (t.1984)

1           2                     3                4
_ __________________________
3.      Bc 483 0202 Zk
           (t.1983)
3.18.5. FAO Skupina 500           1. Bc 593 o2o2(t.1979)           Zk
                         2. Bc 59-21 0202           Zk
     (s.1974)
                         3. ZgSC 50-1/02           Zc
     (s.1975)
3.18.6. FAO Skupina 600           1. Bc 606 0202                Zi
     (s.1979)
     4. POVRĆE
4.1.1.     Allium cepa L.               1.     Belokranjka ( 1984)     La
     Crveni luk               2.     Bučinski S-85          Mi
                              (1986)     
                         3.     J - 88 ( 1989)          Mi
                         4.     Sidra (1989)          Mi
                         5.     Srebmjak skopski     Mi
                              (1984)     
4.1.2.     Alliumporum L.     I.          Favorit (1990)               Mi
     Poriluk               
4.2.     Brassica oleracea          1.     Emona (1979)          Li
     L. convar. capitata          2.     Kranjsko okroglo     Li
     (L.) Alef.                    (1979)     
     var, capitata L. @               
     alba Duch. + f.               
     rubra (L.) Duch.               
     Kupua               
4.3.     Capsicum annuum               1.     Botinečka žuta          Zv
     L. var. grossum                    ( 1984)     
     Sendt.                    2,     Magdalena(1985)          Mi
     Paprika                    3,     Majkovačka žuta          Zp
                              (1993)     
                         4.     Ovčepolska kapia     Mi
                              (1985)     
                         5.     Rotund zeleni          Mi
                              SK-70 ( 1979)     
                         6.     Rotund ~uti ( 1976)     Mi
                         7.     Tina     Mi
                         8.     Viza(1990)          Zv

4.4.     Cihorium intybus L.          l.     Anivip ( 1985)          GO
     Radič                    2.     Monovip(1985)          GO

4.5.     Gactuca sativa L.          1.     Posavka ( 1984)          Zv
     Salata                    2.     Vegorka(1984)          Zv

1      2                              3           4
_ ________________________
                         3.     Zagrebačka kristal      Zv
                              ljetna (1971)

4.6. Lycopersicon               1.      Zagrebačka rana      Zv
lycopersicum (L.)                    (1967)
     Karst. ex Farw.     
     Rajčics     
     
4.7. Pastinaca sativa L.          1.      Gogobel (1986)      Mi
     Ppstrnjak               2.      Podravkin bijeli      PO
                              (1981)
4.8. Phaseolus vulgaris
     L.

4.8.1. var. nanus (Jusl.)          1.     Kutjevački rani          KT
     Aschers. f.fibriferis               (1981)     
     Grah zrnaš               2.     Zorin (1986)          Li

4.8.2. var. nanus. (Jusl.)          1.     Viki (1990)          Mi
     Aschers. f. sine               
     fibris               
     Grah mahunar               
     4.8.3. var. communis          1.     Jabelski pisanec     Li
     Aschers. f. volubilis               (1975) "     
     Grah mahuoar               2.     Jabelski stročnik     Li
     visoki                         (1975)     
                         3.     Klemen(1983)     Li
                         4.     Poboljšana indijana     Zv
                              (1964)     
                         5.     Ptujski ttuulenec     Ls
                              (1988)     
                         6.     Semenarna 22     Ls
                              (1975)     
4.9. Solanum tuberosun L.          1.     Cvetnik ( 1964)     Li
     Krumpir                    2.     Dalmatinka (1991)     Sš
                         3.     Dobrin (1964)     Li
                         4.     Goran (1984)     Sš
                         5.     Igor(1970)     Li
                         6.     Istra (1984)     Sš
                         7.     Jaka (1979)     Li
                         8.     Jana (1973)     Li
                         9.     Kresnik (1989)     Li
                         10.     Lika (1980)     Sš
                         11.     Maja (1973)     Li
                         12.     Meta(1979)     Li

1 2                    3          4
_ _________
                    13.     Nada (1993)     Sš
                    14.     Stanka ( 1990)     Sš
                    15.     Tone(1988)     KM
                    16.     Velja(1971)     Sš
                    17.     Vesna(1970)     Li

5.     VOĆARSKO               
     BILJE I VINOVA               
     LOZA               

5.1.      Malur domestica     1.     Lonjon (1975)     Lm
Borkh. (sin. M.               
pumilla Mill, v.     2.     Majda ( 1986)     Lm
domestica)          3.     Priolov delišes     Lm
Jabuks                     (1967)     

5.2. Prunus persica (L.)
     Batsch. (sin.
     Persica vulgaris
     Mill.)
     Breskvs
                    1.      Slovenija(1968) Li

5.3. Pyrus communis L.
     (sin. P. domestica
     Medic.)
     Kruška

5.4. Podloga za
     marelicu
                         1.      Borinačka zlatna VK
                              viljamovka ( 1986)
                         l.      BB-1 (1989) Ou

6.      UKRASNE
     TRAVE I BILJE
     ZA PARKOVE I
     ŠPORTSKE
     TERENE

6.1.      Festuca rubra L.
     ssp. vulgaris
     Vlasulja nacrvena

6.1.1. Fesluca rubra L. l.      Korana ( 1989) Zt
     ssp. vulgari.r
     (Gaud.) Hayek
     (sin. F rubra var.
     genuina Hack.)
     Vlasulja nacrvens,
     busenasts
                         




LEGENDA NAZIVA I SJEDIŠTA STVARATELJA SORTE
ODNOSNO PODNOSITELJA ZAHTJEV
ODNOSNO PODNOSITELJA ZAHTJEVA Bm RO Makedonija agropromet OOZT "Agros" - Regionalna direkcija, Maršala Tita 16, 97000 Bitola
GO Kmetijski veterinarski zavod pri Hrastu, 65000 Nova Gorica
Ki Zemjodelski institut, Reonska opitna stanica, Solwska bb, 92300 Kočani
KJ Prof. dr. Marijan Jošt i mr. Milica Glatki-Jošt, S. Radića 15, Križevci
KM Centar za selekcijo krompirja Moste, 61218 Komenda KT PPK Kutjevo, OOUR Ratarstvo, 55340 Kutjevo
La Biotehniška fakulteta, Jamnikarjeva 101, 61001 Ljubljana Li Kmetijski inštitut Slovenije, Hacquetova 2, 61109 Ljubljana
Lm Biotehniška fakulteta, Katedra za sadjarstvo, Vinarska 14, 62000 Maribor
Ls Semenarski kombinat "Semenama", Gosposvetska 5, 61001 Ljubljana
Mi Institut za polede(stvo i gradinarstvo, Bulevar Jugoslavije 178, 91000 Skopje
MO Duvanski institut, Put za glavicu 10, 88001 Mostar
Oi Institut za razvoj i informatiku, Poljoprivredna sluiba, Vinkovačka 63, 54001 Osijek
Ok Poljoprivredni institut, Odjel za kukuruz, Južno predgrade 17, 54001 Osijek
Op 1PK Osijek, Poljoprivredno znanstveni centar, d.o.o., Vinkovačka 63, Osijek
Oš Instituf za šećernu repu, M.Divalta 320, 54001 Osijek
Ot Poljoprivredni institut, Odjel za krmno bilje, Južno predgrade 17, 54001 Osijek
Ou Poljoprivredni institut, Odjel za industrijsko bilje, Južno predgrade 17, 54001 Osijek
Ož Poljoprivredni institut, Odjel za strne žitarice, Južno predgrade 17, 54001 Osijek
Pd Institut za tutw, Kičevsko džade, 97500 Prilep
PO "Podravka", OOUR Sjemenarstvo, Ive Marinkovića 32, 43300 Koprivnica
SB SO Jugotutw - Skopje, RO za proizvodstvo i obrabotko "Boris Kidrič", 92400 Strtunica
Sš Zavod za krumpir Stara Sušica, Stara Sušica 71, 51314 Ravna Gora
ST Zemjodelski institut, Institut za pamuk, 92400 Strumica TO Tovama olja, Trg svobode 30, 62310 Slovenska Bistrica
VK PIK "Vinkovci", RO Poljoprivreda, ?ure ?akovića 30, 56000 V inkovci
VU Poljoprivredna stanica, Dunavska 2, 56230 Vukovar
Za Agronomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Zavod za specijalnu proizvodnju bilja, Svetošimwska 25, 41001 Zagreb
Zb Institut za oplemenjivanje i proizvodnju bilja, Odjel za strne žitarice, Botinec, Trg Marka Marulića 5, 41001 Zagreb
Zc Poljoprivredni centar Hrvatske, Biljna proizvodnja i sjemenarstvo, Ilica 101, 41001 Zagreb
Zd Duhanski institut, Planinska I, 41001 Zagreb
Zk Institut za oplemenjivanje i proizvodnju bilja, Odjel za kukwvz, Rugvica, Trg Marka Marulića 5, 41001 Zagreb
Zm Institut za oplemenjivanje i proizvodnju bilja, Zavod za specijalnu proizvodnju, Maksimir, Šimunska c. 25, 41001 Zagreb Zp Povrtlarski centar Zagreb, Kačićeva 9, 41001 Zagreb
Zt Institut za oplemenjivanje i proizvodnju bilja, Odjel za kmtne kulture, Trg Marka Marulića 5, 41001 Zagreb
Zu Institut za oplemenjivanje i proizvodnju bilja, Odjel za industrijsko bilje (uljarice), Trg Marka Marulića 5, 41001 Zagreb Zv Fakultet poljoprivrednih znanosti sveučilišta u Zagrebu, Institut
za VVW, Zavod za povrćarstvo, čžimwska c. 25, 41001 Zagreb Zz Agronomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Zavod za oplemenjivanje bilja, genetiku i metodiku istraživanja, Svetošimwska 25, 41001 Zagreb
ŽA Institut za hmeljarstvo in pivovarstvo, žčalskega tabora 2, 63310 Žalec
Klasa: 320-20/93-01/288
Ur. broj: 525-02-93-01
Zagreb, 20. siječnja 1994.
Ministar poljoprivrede i šumarstva
Ivan Tarnaj, dipl. ing., v. r.


Portal Poslovnenovine.com sadržaje objavljuje u dobroj namjeri. Sve sadržaje portala koristite na vlastitu odgovornost. Iako činimo sve napore kako bi osigurali točnost i pravovremenost informacija na ovim stranicama, nismo odgovorni za eventualnu netočnost informacija ili štetu nastalu korištenjem takvih informacija.


POSEBNA PREPORUKA:

PREGLED KORISNIH SAVJETA I IZBOR POSLOVNIH USLUGA ZA PODUZETNIKE

POSLOVNE INFORMACIJE ZA VLASNIKE TVRTKI, OBRTNIKE I UDRUGE

Primjeri ugovora - šprance

Investicijski projekti