POSLOVNE NOVINE - PRAVNE INFORMACIJE - PODUZETNIČKI CENTAR

# Nova ponuda za poduzetnike # Internet usluge za poduzetnike # Korisni poslovni programi # Besplatne poslovne usluge # Korisni linkovi

PREGLED PRAVNIH PROPISA U REPUBLICI HRVATSKOJ

Na temelju prava i ovlaštenja utvrđenih Ustavom, Hrvatski sabor odlučuje o donošenju i promjeni Ustava, donosi zakone, državni proračun, donosi akte kojima izražava politiku Hrvatskoga sabora, obavlja izbore, imenovanja i razrješenja, u skladu s Ustavom i zakonom... Vlada donosi poslovnike, razne odluke, rješenja i zaključke. Zakonom je predviđeno da ministri i ravnatelji pojedinih upravnih tijela donose pravilnike i naputke za provedbu zakona u okviru svoje nadležnosti. Određene ovlasti imaju i jedinice lokalne i regionalne samouprave. Njihova predstavnička tijela na temelju Zakona o lokalnoj i regionalnoj samoupravi donose, razne odluke i akte. Pored njih opće akte, autonomnog značenja, donose i strukture izvan državnih tijela. Tim aktima donose se statuti i uređuje se unutarnje ustrojstvo...

Propisi iz 1994. godine - Propisi - arhiva - arhiva - uredba o osiguravanju - obvezatne upute osl i ...


PREGLED I PRETRAŽIVANJE SVIH ZAKONA I DRUGIH PROPISA - SVE GODINE

IZ ARHIVE: SADRŽAJ ODABRANOG PROPISA / AKTA:

MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE I ŠUMARSTVA
Na temelju članka 24c. stavak 2. Zakona o poljoprivrednom zemljištu ("Narodne novine", br. 34/91, 26/93 i 79/93) ministar poljoprivrede i šumarstva donosi
PRAVILNIK
o početnom godišnjem iznosu naknade za koncesiju poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države

Članak 1.
Ovim pravilnikom propisuje se početni godišnji iznos naknade (u daljnjem tekstu: početni iznos naknade) za poljoprivredno zemljište u vlasništvu države kod davanja koncesije putem natječaja ili javnog prikupljanja ponuda.

Članak 2.
Početni iznos naknade poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države određen je u DEM po kulturama i klasama zemljišta u tablicama, i to:

  1. katastarske kulture oranice i vrtovi (tablica 1.)
  2. katastarske kulture livade (tablica 2.)
  3. katastarske kulture pašnjaci (tablica 3.)
  4. katastarske kulture trstici (tablica 4.)

Početni iznos naknade za poljoprivredno zemljište u vlasništvu države po tablicama iz stavka 1. ovog članka odreduje se u valuti Republike Hrvatske prema srednjem tečaju DEM Narodne banke Hrvatske na dan donošenja odluke o raspisivanju natječaja odnosno javnom prikupljanju ponuda za dodjelu koncesije.

Članak 3.
Početni iznos naknade za koncesiju trajnih nasada u vlasništvu države (voćnjaci, vinogradi i maslenici) utvrđuje se pojedinačno za svaku vrstu nasada.
Nadležno upravno tijelo za imovinsko pravne poslove po Zakonu o poljoprivrednom zemljištu dužno je Ministarstvu poljoprivrede i šumarstva dostaviti podstke o vrsti nasada, površini nasada u ha. lokaciji nasada, početnim projektiranim prinosima (t/ha) ukupnoj neotpisanoj amortizaciji, godišnjoj amortizaciji nasada, projektiranom vijeku upotrebe nasada (godina) i starosti nasada (godina).

Na osnovi dobivenih podataka Ministarstvo poljoprivrede i šumarstva utvrdit će početni iznos naknade za koncesiju svakog trajnog nasada.

Članak 4.
Tablice 1., 2., 3. i 4. s pripadnim sadržajem prilog su ovog pravilnika i čine njegov sastavni dio.

Članak 5.
Ovaj pravilnik stupa na snagu osmog dana nakon objave u "Narodnim novinama".

Klasa: 011-02/93-01/100
Urbroj: 525-01-93-1
Zagreb, 27. prosinca 1993.

Ministar poljoprivrede i šumarstva
Ivan Tarnaj, dipt. ing., v. r.




POČETNI GODIŠNJI IZNOS NAKNADE ZA POLJOPRIVREDNO ZEMLJIŠTE U VLASNIŠTVU DRŽAVE KATASTARSKE KULTURE ORANICE I VRTOVI (DEM/HA)

Tablica 1.

Općina (bivša) Katastarski kotar IIIIIIIVVVIVIIVIII
ŽupanjaVinkovci15613612295805329
Beli ManastirBeli Manastir 18017015112598785632
Beli ManastirDarda181165144128103836232
BenkovacBenkovac12810274682612
BenkovacSkradin182140864222
BenkovacZadar-Kopno15912692562415
BiogradZadar-Kopno13610779482113
BiogradZadar-Otoci1341006423
BjelovarBjelovar127113958167583819
BjelovarGrubišno Polje 120110988268574021
BjelovarKriževci132116978366523619
BračBrač2601711206639
BujePoreč121103886751362111
BuzetPazin16714913110580553214
Cres-LošinjKrk-Lošinj 80705644352111
CrikvenicaOtočac1561361189571513622
CrikvenicaRijeka137114917353413015
DaruvarPakrac1301139474553123
DaruvarSlatina1511241159576503518
DelniceDelnice11598826554463219
DelniceOgulin116101906956443115
DelniceOzalj11299897358442914
Donja StubicaZaprešić 14412410388765832
Donja Stubica Zlatar Bistrica 12711310089765736
Donji LapacGračac 73625142322112
Donji LapacKorenica70625241312313
Donji MiholjacValpovo17314812410886654122
DrnišDrniš1528982543017
DrnišPromina13811982533116
DrnišSplit Zagora1058367413323
DubrovnikDubrovnik Primorje 128111785230
DubrovnikDubrovnik Zagora 136105653123
DubrovnikKorčula13197673420
Duga ResaOzalj100907458443014
Duga ResaVojnić99877259443114
Duga ResaOgulin102906956443115
Dugo SeloZagreb1161059177645431
DvorKostajnica9876563318
DvorGlina846654372212
GarešnicaGarešnica 1511341199978614723
GarešnicaPakrac15514012210180593324
GlinaGlina99897057392312
GospićGospić 1008268513320
GračacGračac 94806655412715
Grubišno PoljeGrubišno Polje 14713512010184704926
Grubišno PoljeGarešnica 16214312710683655025
HvarHvar36819560
ImotskiImotski 12411095704429188
lmotski Šestanovac145109825643322114
IvanecVaraždin1331231089273593519
Ivanić GradKriž 1251139879655137
Ivanić GradVelika Gorica 1281129680665435
Ivanić GradZagreb122110958167563217
JastrebarskoJastrebarsko 15014212210384664220
JastrebarskoŽumberak 16314412710689643621
JastrebarskoKarlovac15613912210487624225
KarlovacKarlovac117104927865473219
KarlovacJastrebarsko113107927763493215
KarlovacOgulin126109977461473416
KarlovacOzalj121107967962473215
KarlovacVojnić121107947763473315
KaštelaSplit Primorje 1401119165483314
KaštelaSplit Zagora 1461159357453216
KlanjecKrapinske Toplice 1109280695232
KninKnin15512691593315
KninBenkovac14211382762914
KninPromina14812888573417
KninSinj1058977573624
KninSkradin167128793820
KoprivnicaKoprivnica1341181008870583720
KoprivnicaBjelovar1331191008670614020
KoprivnicaKriževci1391221028770553820
KoprivnicaČakovec 1371191028570584220
KorenicaKorenica1351161048668523821
KorenicaOgulin1411221098368533818
KorenicaGospić1351191038570533420
KorčulaKorčula 188139954928
KostajnicaKostajnica14112610984623620
KrapinaKrapinske Toplice 1451301099582613921
KrapinaZlatar Bistrica1381221099682623920
KriževciKriževci 128112948064503518
KriževciKoprivnica123108918064533418
KrkKrk-Lošinj16214011389704322
KutinaKutina1471291108170554424
KutinaKriž1321191048469543922
KutinaGarešnica1311161038668534120
KutinaNova Gradiška 1441271098470473518
LabinPazin1089758685236219
LastovoKorčula10755
LudbregKoprivnica1048877625133
LudbregVaraždin1039177615030
MakarskaMakarska30915245
MetkovićMetković 193160148993718
NašiceNašice17615112710282573922
NašicePožega17414912610279624022
NašiceValpovo16814312110583634022
Nova GradiškaNova Gradiška 1621421239478534020
Nova GradiškaPožega 1641411199675583820
Nova GradiškaSlavonski Brod 1671411189476603920
Novi MarofKriževci104877559473317
Novi MarofVaraždin102907661492916
Novi MarofZlatar Bistrica 95857564483016
Novi ZagrebVelika Gorica 1351191018470573719
Novi ZagrebJastrebarsko1271201038771563617
Novi ZagrebSamobor13411810284072573617
NovskaKostajnica1511341168966392215
NovskaNova Gradiška 1391211048067453417
ObrovacBukovica98543114
OgulinOgulin124108967460473316
OgulinOtočac112987859422918
OmišImotski1401229056372311
OmišSinj1371188856382213
OmišSplit Primorje1321087757392316
OmišŠestanovac 1391158261402518
OpatijaVolosko186165131102725332
OrahovicaNašice17715212810382583922
OrahovicaSlatina16713712710584553920
OsijekOsijek174160142124997755
OsijekDarda1751601401251008061
OsijekValpovo195167140122977347
Osijek?akovo198170149117886147
OtočacOtočac 1351181028261443119
OzaljOzalj1161038567513416
OzaljKarlovac1131008571503420
OzaljJastrebarsko114988368533416
OzaljŽumberak1151028571522917
PagRab-Pag7561402213
PakracPakrac119108947861452619
PakracNova Gradiška 129113977462423116
PazinPazin1441281139069472712
PazinPoreč1611371168967482815
PetrinjaGlina10997876855382212
PetrinjaKostajnica1261129775553218
PetrinjaLekenik1201059271553522
PločeMakarska30615212082512816
PločeMetković 13912986543216
PožegaPožega1631401199674583820
PožegaPakrac1501351189877573224
PožegaSlavonski Brod 1671401189476603920
PorečPoreč 1731481259672513016
PregradaKrapinske Toplice 11093807033
PulaPula1601391259770493012
PulaPazin1521351199573502913
RabRab-Pag1611308647
RijekaRijeka1078568503928
RijekaDelnice978164534531
RijekaVolosko1139069493622
RovinjPula1301131027957402410
SamoborSamobor1501331149481644019
SamoborŽumberak1521341189983603419
SenjOtočac 138110604125
SesveteZagreb 14312310586734222
SinjSinj129109957045301810
SisakSisak121109917361412214
SisakJastrebarsko108102887460473015
SisakKostajnica128114987656331815
SisakLekenik126110967558372315
SisakNova Gradiška124109937260403015
SisakVelika Gorica117102877360493216
SlatinaSlatina17013912910785564021
SlatinaValpovo17014512210684644122
Slavonski BrodSlavonski Brod 141118997964513317
Slavonski BrodVinkovci1311141037967452515
SlunjSlunj8273645446342311
SlunjOgulin9078695343342412
SlunjVojnić8676675545342411
SolinSinj11294826139269
SolinSplit Primorje118937654402812
SolinSplit Zagora112967848382613
SolinŠestanovac128967349382813
SplitSplit Primorje9072584231
SplitŠestanovac10075573830
SplitBrač13488623420
ValpovoValpovo18916213611894714524
ValpovoOsijek16715413611995745334
VaraždinVaraždin 17816314312297784725
Velika GoricaVelika Gorica 132116998268553618
Velika GoricaSisak14212910886724826
Velika GoricaLekenik14813011388684327
VinkovciVinkovci166144130100855731
VinkovciVukovar159144124111806142
VinkovciOsijek153141125109876849
ViroviticaVirovitica16314212310085673924
ViroviticaGrubišno Polje 14813612110284714926
ViroviticaSlatina16613612610483543920
VisVis95
VojnićVojnić 90796553392813
VrbovecKriž125113987965513721
VrbovecKriževci130113958165513618
VrbovskoDelnice1261048369594124
VrbovskoOgulin1271138670553919
VrbovskoOzalj1231109171543617
VrginmostGlina1121007964442614
VrgoracVrgorac121793614
VrgoracImotski 1361188755
VukovarVukovar17015413311885654530
VukovarOsijek16315113311793735233
ZabokKrapinske Toplice9687736355412614
ZabokZlatar Bistrica9282726455422613
ZadarZadar-Kopno202160117713120
ZadarZadar-Otoci258193123452515
ZadarRab-Pag18314998543218
ZadarBukovica15810698583315
ZagrebZagreb121110958066563217
ZaprešićZaprešić 125108907766502814
ZelinaKriževci9480645135
ZelinaZlatar Bistrica8979685132
ZelinaZagreb9278645431
Zlatar BistricaZlatar Bistrica 1321171049279593719
ŠibenikŠibenik-Kopno 83573114
ŠibenikŠibenik-Otoci 82553116
ŠibenikSplit Primorje 57473325
ŠibenikSplit Zagora 61503124
ŠibenikPromina74503319
ŠibenikOtočac 51443526
ŠibenikSkradin93572815
?akovo?akovo14812711188654635
?akovoVinkovci1431251128773492719
?urđevac?urdevac 119106907767573620
?urđevacKoprivnica 123108918064533418
?urdevacVirovitica126110957866513018
ČabarDelnice1097259513521
ČakovecČakovec 16314212110184685023
ČakovecMursko Središće 1921641319763362820
ČakovecVaraždin 15113912210482674021
ČakovecŠtrigova 17315012210378492920
ČazmaBjelovar132117998569603920
ČazmaGarešnica 1341191068869544221
ČazmaKriž1351221068670554023


Portal Poslovnenovine.com sadržaje objavljuje u dobroj namjeri. Sve sadržaje portala koristite na vlastitu odgovornost. Iako činimo sve napore kako bi osigurali točnost i pravovremenost informacija na ovim stranicama, nismo odgovorni za eventualnu netočnost informacija ili štetu nastalu korištenjem takvih informacija.


POSEBNA PREPORUKA:

PREGLED KORISNIH SAVJETA I IZBOR POSLOVNIH USLUGA ZA PODUZETNIKE

POSLOVNE INFORMACIJE ZA VLASNIKE TVRTKI, OBRTNIKE I UDRUGE

Primjeri ugovora - šprance

Investicijski projekti